Jak dodać na blogu odnośniki do innych blogów/stron?

Dzięki odnośnikom możecie umieszczać na swoim blogu linki do dowolnych stron www. Do tej pory korzystając z widgetu „Ulubione blogi” mogliście dodawać linki do blogów w obrębie Blog.pl.

Jak ustawić odnośniki?

W Kokpicie po lewej stronie znajdziesz miejsce, w którym ustawicie potrzebne linki.

By dodać nowy odnośnik, wystarczy kliknąć w „Dodaj nowy”, gdzie zostaniesz przeniesiony/przeniesiona w miejsce, gdzie ustawisz wszystko to, co potrzebne.

Wpisz zatem nazwę odnośnika (tak jak będzie wyświetlany na blogu) oraz adres koniecznie nie zapominając o http://. Potem kliknij (po prawej stronie) „Dodaj odnośnik”. Jeżeli nie zmieniasz nazwy, to Twoje ulubione linki będą się wyświetlać pod nazwą „Blogroll”. By zmienić nazwę/tytuł wejdź w Odnośniki, a następnie Kategorie odnośników. Możesz tutaj właśnie nadawać swoim linkom kategorie, ale jeśli nie chcesz tego robić to wejdź w edycję Blogroll i po prostu zmień nazwę (a potem oczywiście wszystko zapisz/zaktualizuj :)).

Pamiętaj, że odnośniki nie pokażą się na blogu, dopóki nie uruchomisz widgetu. Wejdź po prostu w Kokpicie w Wygląd, a następnie Widgety i przeciągnij widget Odnośniki.

To właściwie wszystko :)

Sprawdź, jak to działa i jeśli masz uwagi (nie tylko do tego) pisz do nas na pomoc@blog.pl.