Jak poprzez FTP pobrać zawartość bloga wraz z mediami?

Krok 1. Pobranie treści bloga w formacie XML
Zaloguj się do kokpitu bloga na blog.pl i w zakładce Eksport (druga od góry) zaznacz 'Wszystkie treści' i kliknij w przycisk Pobirze plik eksportu. Zapisz plik z eksportem na komputerze.


Krok 2. Aktywacja Wtyczki downML
Zaloguj się do kokpitu, przejdź do zakładki Wtyczki i Włącz wtyczkę 'downML - Download Media Library'

Krok 3. Pobieranie mediów
Po aktywacji wtyczki downML w menu pojawi się link 'downML'. Kliknij i przejdź na stronę wtyczki. Na niej będzie link do pliku zip z zawartością biblioteki mediów Twojego bloga - kliknij, aby pobrać archiwum.

Krok 5. Skopiowanie zawartości pliku zip na Twojego nowego bloga
Po rozpakowaniu pobranego w Kroku 3 pliku zip należy skopiować zawarte w nim katalogi na serwer, na którym znajduje się Twój nowy blog Wordpress.
Kopiowanie należy przeprowadzić przez FTP, za pomocą aplikacji do transferu plików (np. darmowa Filezilla - dpo pobrania https://filezilla-project.org/download.php?type=client) - podając dane do logowania FTP dla serwera nowego bloga (nie zaś dane do logowania na samego bloga).
Pliki z zawartością biblioteki mediów należy skopiować do katalogu z plikami Wordpress, domyślnie jest to katalog  /wp-content/files


Krok 6. Modyfikacja ścieżek do plików mediów w pliku XML z eksportem
Otwórz pobrany w kroku 1. plik eksportu. Wyszukaj w nim ścieżki odwołań do mediów i zastąp w nich dotychczasową domenę bloga z blog.pl domeną nowego bloga, na który przenosisz treści:

Przykładowo:
<guid isPermaLink="false">http://DOMENA-MOJEGO-STAREGO-BLOGA.blog.onet.pl/files/2012/10/20121014_1104521.jpg</guid>
zamień na
<guid isPermaLink="false">http://DOMENA-MOJEGO-NOWEGO-BLOGA.pl/files/2012/10/20121014_1104521.jpg</guid>

Po wprowadzeniu zmian we wszystkich wystąpieniach, zapisz plik XML i zaimportuj go do nowego bloga Wordpress.
Jeśli zawartość biblioteki mediów została przeniesiona zgodnie z Krokiem 4 - na nowym blogu powinny się pojawić treści wraz ze zdjęciami zmigrowane z  bloga na blog.pl