Mapa Google

Każdy z Was może wrzucić na swojego bloga mapę Google (w formie widgetu). Po co? Oczywiście to zależy od Was :) To fajne rozwiązanie szczególnie jeśli chodzi o blogi podróżnicze. Autorzy mogą w ten sposób na bieżąco informować swoich czytelników, gdzie akurat się znajdują. Tak jak robi to Agnieszka, autorka bloga Pozornie Zależna.

1

Możecie również w ten sposób komunikować o planach podróżniczych, miejscu zamieszkania, siedzibie swojej firmy itd. Sposobów wykorzystania jest mnóstwo.

Obsługa widgetu jest banalnie prosta. W Kokpicie tradycyjnie wchodzimy w Wygląd, a następnie Widgety. Przeciągamy widget Mapa Google na prawą stronę.

2

Następnie przechodzimy do edycji – wpisujemy tytuł, adres, rozmiar mapy, typ, kolor i rozmiar markera, przybliżenie i sposób linkowania. Jeśli ustawimy linkowanie do Lightboxa, to wówczas po kliknięciu w widget na blogu mapa otworzy się w osobnym oknie, w wersji rozszerzonej. Możemy ten linkować do własnej strony, albo w ogóle wyłączyć linkowanie. W opcji edycji można dodać również tekst nad mapą albo pod mapą.

3

To wszystko! :)

Do czego wykorzystacie nowy widget? :)