Flare

Każdy z Was doskonale wie o tym, jak bardzo ważne są tzw. „social buttons” czyli przyciski znajdujące się przy notkach pozwalające na ich udostępnienie w mediach społecznościowych (na Facebooku, Twitterze, Google+ itd.). Czytając tekst (i go scrollując) przyciski te nie zawsze są widoczne, ponieważ np. znajdują się na dole notki, co oznacza, że gdy czytasz jej początek, buttony nie są dla Ciebie w danym momencie dostępne. Przez to może się okazać, że nie będzie Ci się chciało udostępnić wpisu albo po prostu nie znajdziesz przycisków. Tak jak Ty może postąpić każdy z czytelników Twojego bloga. Po co tracić taką szansę? Im więcej udostępnień, tym lepiej! Blog ma większe szanse na zyskanie popularności i dotarcie do czytelników zainteresowanych tym, co tworzysz. Dlatego dajemy Wam świetne, bardzo proste w obsłudze narzędzie, które pomoże w rozprzestrzenianiu się Waszych notek w mediach społecznościowych :)

Chodzi o plugin Flare, czyli zestaw „guzików społecznościowych”, które nigdy nie znikają! Niezależnie czy jesteś na początku notki, czy na końcu. Scrollując (przesuwając się w dół/górę) przyciski są zawsze widoczne. W dodatku nie przeszkadzają i prezentują się bardzo ładnie. O właśnie tak:

Koniecznie sprawdźcie, jak nowy plugin zaprezentuje się na Waszym blogu. Jak go włączyć?

W Kokpicie wejdź we wtyczki. Tam znajdziesz Flare. Wystarczy kliknąć „Włącz”.

Na razie tylko włączyłeś/aś Flare. Teraz trzeba dodać social buttony. W Kokpicie po prawej stronie po włączeniu pokaże Ci się przycisk Flare. Kliknij.

Tutaj możesz edytować różne opcje, m.in. wygląd przycisku, czy rodzaje buttonów, które mają się wyświetlać. Dodajesz je przez to okno: