Polldaddy – ankiety na blogu

Chcielibyście czasem spytać o coś swoich czytelników, ale obawiacie się, że nie uzyskacie zbyt wielu odpowiedzi? Słusznie. Nie każdy ma czas/ochotę na zostawianie komentarza. Oddajemy w Wasze ręce narzędzie, dzięki któremu błyskawicznie poznacie opinie Waszych odbiorców. Plugin Polldaddy to nic innego jak plugin pozwalający wstawiać do blogowych notek ankiety.

Jak posługiwać się tym pluginem?

Przede wszystkim wejdź w Kokpicie we wtyczki, a potem włącz Polldaddy. O tak:

Po kliknięciu w „Ankiety” pojawi się następujący komunikat:

Kliknij zatem w komunikat „stronę ustawień wtyczki” i przejdziesz do instrukcji. Możesz od razu przejść na stronę www Polldaddy i założyć konto lub zalogować się na swoje konto WordPressowe, jeżeli takowe posiadasz -> 
https://polldaddy.com/
. Kliknij „Sign in” w prawym górnym rogu. Nie masz konta? Załóż je. To chwilka :)

Teraz musisz (jednorazowo) uzyskać klucz API swojego konta w Polldaddy. Przejdź tutaj -> 
https://polldaddy.com/account/#apikey
i zjedź do samego dołu. Kliknij w Generate API Key.

Kod znajdziesz następnie w tym miejscu:

Przejdź do ustawień Polldaddy na swoim blogowym koncie. Po lewej stronie w Kokpicie kliknij w Ustawienia, a potem w Ankiety.

Wklej kod w odpowiednie miejsce :) Po kliknięciu w „Linkuj konto” w miejscu ustawień Polldaddy będziesz mógł podziałać z domyślnymi ustawieniami, np. z możliwością wielokrotnego wyboru (nie jest to konieczne).

Następnie stwórz ankietę :) Przejdź do swojego konta w Polldaddy. Kliknij w pole: „Create a new”

Gdy rozwiniesz przycisk, to znajdziesz kilka opcji – kliknij „Poll”. Teraz stwórz ankietę, wpisując u góry pytanie, a potem opcje odpowiedzi w poszczególnych polach. Jeżeli masz sporo pytań i brakuje Ci już pól, kliknij w Add New Answer. Jeżeli chcesz pozwolić swoim odbiorcom na zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, zaznacz „Allow multiple selections” (na dole screena).
 
 
Potem na dole kliknij w „Create a poll”. Następnie wybierasz styl (wygląd) swojej ankiety.
 
Po wyborze odpowiedniej opcji zapisz ustawienia. Ewentualnie możesz sobie na tym kroku skopiować specjalny kod konkretnej ankiety. Znajdziesz go w zakładce WordPress (patrz screen poniżej).
 
Kody wszystkich swoich ankiet znajdziesz w swoim Kokpicie na blogu. Wystarczy, że wejdziesz po lewej stronie w Kokpicie w OPINIE.
 
 
Ufff. Zmierzamy do końca. Teraz mając gotową ankietę i kod do niej, po prostu… wstaw go do notki :)

Odpowiedni przycisk znajdziesz pod tytułem wpisu w edycji notki, zobacz:

Możesz też bezpośrednio wkleić do notki skopiowany wcześniej kod. Najprościej jednak po prostu wstawić ankietę przez wspomniany wyżej przycisk.

I gotowe. Powodzenia z nowym narzędziem! :) „Niech Wam się klika!”

A jeśli macie jakieś pytania/wątpliwości/trudności, to piszcie tam gdzie zwykle pomoc@blog.pl. Żaden mail nie pozostanie bez odpowiedzi :)