Apprise

Takiego szablonu w Blog.pl jeszcze nie było :) Apprise – nowoczesny szablon z ogromną ilością opcji do edycji. Wszystkich ustawień szablonu (oprócz tych podstawowych jak np. tytuł witryny, które znajdziecie w Personalizacji) dokonacie w tym miejscu:

 

W zakładce Strona główna można ustawić, które wpisy będą wyświetlały się na górze szablonu (jako tzw. posty wyróżnione).

Wpisy wyróżniają się na podstawie kategorii. Jeżeli w miejscu zaznaczonym na screenie poniżej ustawimy, że wpisy wyróżnione będą pochodziły z kategorii: „Kulinarne” to wówczas na górze bloga wyświetlimy tylko notki, które oznaczyliśmy właśnie tą kategorią. Zawsze można stworzyć kategorię np. Strona główna, do której przypiszemy tylko te wpisy, które mają być wyróżnione. Łatwe, prawda? :) Jeżeli nic w tym miejscu nie ustawimy, to wpisy u góry będą wyświetlać się wedle kolejności.

W ustawieniach szablonu Apprise możecie wybrać czcionkę, układ, boksy z treścią, kolory widgetów czy na przykład zdecydować czy na blogu ma się wyświetlać pokaz slajdów, a w nim wpisy wyróżnione, o których była mowa wyżej (najpierw slider trzeba włączyć w zakładce „Strona główna”, tak jak poniżej).

Mnóstwo możliwości! Koniecznie potestujcie, a w razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu -> pomoc@blog.pl :)