Jak dodać obrazek w widgecie?

Chcesz mieć na liście widgetów blogowych oprócz kalendarza, chmurki tagów, odesłania do Facebooka i Google+, listy kategorii, listy ostatnich wpisów itd. np. odesłanie do swojego profilu na Instagramie, odesłanie do innego bloga lub jakiejkolwiek innej strony w formie obrazka? A może w ogóle na liście widgetów życzysz sobie, by widniał mały obrazek, np. Twoje zdjęcie albo cokolwiek innego? Tak jak np. tu (nagrody w naszym blogowym książkowym konkursie):

Albo tak jak tutaj na jednym z blogów odesłanie do profilu na Instagramie:

Możemy to zrobić na dwa sposoby.

Sposób nr 1 polega na wyborze odpowiedniego widgetu. W Kokpicie wchodzimy w Wygląd, następnie Widgety:

Następnie przenosimy na prawą stronę widget OBRAZ.

Następnie nadajemy mu odpowiednią nazwę (np. Instagram), ale nie musimy go nazywać. Wówczas nie pojawi się żaden napis nad obrazkiem. Dodajemy link (jeśli chcemy, by obrazek był podlinkowany – pamiętajmy o http:// przed adresem www) i wgrywamy zdjęcie/obrazek z dysku. Możemy nadać mu odpowiedni rozmiar przez przycisk na dole.

I gotowe! :)

Jest jeszcze jeden sposób, nieco trudniejszy. Tym razem najpierw do Media -> Dodaje nowe dodajemy obrazek, który chcemy wyświetlić wśród widgetów.

Wybieramy plik (najlepiej w małym rozmiarze, już w takim jaki życzymy sobie mieć na blogu)

Następnie po dodaniu zdjęcia klikamy w Edytuj:

Następnie po prawej stronie znajdziemy adres url dodanego obrazka, o tutaj:

Zapisujemy sobie ten adres. Teraz przechodzimy znowu do Wygląd -> Widgety i tym razem wybieramy widget ONET TEKST.

Teraz wyższa szkoła jazdy, bo… będziemy posługiwać się HTML-em. Nic trudnego :) Tym bardziej, że podamy Wam gotowca :) W miejscu na dowolny tekst lub kod HTML wklejamy następujący kod:

<br><td valign=”top”>
<div style=”text-align:center”><a href=”http://blogoksiazki.pl/nagrody”><img src=”http://blogoksiazki.blog.pl/files/2014/04/Sztuka-rynkologii.jpg”></a></div>

Zamiast „http://blogoksiazki.pl/nagrody” wklejcie adres do którego na linkować obrazek, a zamiast http://blogoksiazki.blog.pl/files/2014/04/Sztuka-rynkologii.jpg wklejcie wcześniej skopiowany url obrazka (instrukcja wyżej). Zapiszcie i gotowe :) Obrazek jest wyśrodkowany (dzięki <div style=”text-align:center”>) Nie chcecie linka do obrazka? Żaden problem. Usuńcie adres razem z <a href=… itd. czyli <a href=”http://blogoksiazki.pl/nagrody”>. Proste, prawda?

Pytania/Wątpliwości/Problemy? Czekamy na Wasze wiadomości na pomoc@blog.pl :)