Za mało przestrzeni dyskowej? Jest na to rada!

Często pytacie nas, co zrobić w momencie, gdy brakuje przestrzeni dyskowej na blogu. Każdy nasz bloger na start otrzymuje 100 MB. Dodając zdjęcia (szczególnie w dużej rozdzielczości) ta powierzchnia szybko się wyczerpuje. Oczywiście jest na to rada :) 

Sugerujemy wstawianie na blog zdjęć o mniejszej wielkości lub/i też umieszczanie linków do zdjęć znajdujących się na innych, zewnętrznych serwerach, np. na Onet Dysk. Poniżej instrukcja jak to zrobić.

1. Należy wejść na stronę dysk.onet.pl (przed zalogowaniem się do OnetDysku trzeba zarejestrować adres zewnętrzny poprzez konto.onet.pl)

2. Wgrywanie zdjęć następuje przez przycisk „Wgraj pliki” (nie trzeba pojedynczo wgrywać  zdjęć, można wszystkie na raz)

2. Następnie należy wybrać pierwsze zdjęcie, które chcemy dodać na blog i najechać na niego myszką. Wówczas w prawym dolnym rogu tego zdjęcia pojawi się ikona „koła zębatego”. Trzeba na nie kliknąć i wybrać „Link publiczny”.

3. Po otworzeniu się nowej strony z wybranym zdjęciem prosimy na niego kliknąć ponownie (lewym przyciskiem myszki). Po kliknięciu w te zdjęcie prosimy następnie prawym przyciskiem myszki kliknąć na zdjęcie i wybrać z menu „Kopiuj adres obrazka”.

4. Uzyskany w ten sposób adres url zdjęcia należy wkleić w Panelu Zarządzania blogiem w edycji wpisu poprzez funkcję DODAJ MEDIUM -> Dodaj adres URL.

W ten sposób szybko i skutecznie można opublikować zdjęcie w notce :)

Oczywiście możecie pisać do nas na pomoc@blog.pl z prośbą o powiększenie przestrzeni dyskowej na blogu. Niemniej jednak dodajemy powierzchni tylko w uzasadnionych przypadkach – następuje to bardzo rzadko. Dlatego polecamy stosować się do powyższych wskazówek. Z góry bardzo dziękujemy :)

Pozdrowienia,

Redakcja