Jak siatkarze rozpalają umysły

2012-08-08 15:37:09 Agnieszka Leśniewska

Bartek Kurek - to on jest zazwyczaj tym lepszym. Tym, który potajemnie kocha. Stara się pomogac bohaterce i być zawsze obok. Zazwyczaj jest tym drugim. Są jednak opowiadania, w których role się odwracają. Autorka skazani-na-siatke.blog.onet.pl postawiła na Bartka i to on jest głównym bohaterem jej opowieści. Historia kończy się oczywiście ślubem. Ale nawet w ten dzień nie mogli czuć się bezpieczni: "Spojrzałam za siebie i zobaczyłam Zbyszka próbującego wyrwać jej nóż. Ze strachem w oczach wtuliłam się w Bartka. Kubiak, który zauważył całą sytuację przybiegł jak najszybciej, jednak było już za późno. Bartman trzymał się za bok, w którym wbite było ostrze. Natychmiast znalazłam się przy przyjacielu i zaczęłam krzyczeć i prosić o pomoc. Gdy dotknęłam rany, całe ręce miałam we krwi. Szlochając, prosiłam go, aby mnie nie opuszczał”.

Także Sandra - bohaterka opowiadania siatkowkastory.blog.onet.pl - zakochana jest w Bartku Kurku. Jako jedyna dziewczyna jedzie z siatkarzami na zgrupowanie w Spale. Za wiedzą, a nawet namową trenera, który zauważa, że dziewczyna świetnie potrafi sobie owinąć chłopców dookoła palca. Bez echa przechodzą ich nocne imprezy i zwariowane pomysły. Jedyne o czym myśli Sandra podczas tego wyjazdu to Kurek: "Chłonęła całym ciałem jego obecność i pieszczoty. Nagle przekręciła go na plecy i usiadła na nim okrakiem. Pragnęła go niesamowicie i przyległa do jego ust, zdejmując wcześniej koszulkę chłopaka. Pieściła całe jego ciało, a on przyglądał się temu z zachwytem. Jej oddaniu, żądzy i namiętności. Aż wreszcie stało się. Ich ciała ponownie połączyły się.Stali się jednością. Ich głosy zlały się w jeden przeciągły jęk, gorące ciała wygięły w łuk. A noc była jeszcze młoda…"
 

Siatkarze w opowiadaniu science-fiction

Autorka http://siatkowka-inna-historia.blog.onet.pl pisze opowiadanie odmienne od wszystkich. Science-fiction z siatkarzami w roli głównej. Tutaj bohaterem numer jeden również okazuje się Bartman, pomagając swym towarzyszom uciec przed ścigającym ich potworem: „Nagle zamienił się w całą szarą metalową postać, która razem z kolcami stopiła się do postaci kałuży na ściółce. Oczy Barre zwęziły się do granic możliwości. Kałuża nagle urosła, jak wielka maziowa trąba zakręciła młynek w powietrzu i spadła na Barre. Jednocześnie tuż obok z podobnej kałuży wyłonił się Bartman, tworząc szarą figurę podobną do rzeźby”. Przedziwny przeciwnik, który ściga siatkarzy, tajemnicze tatuaże, które pojawiają się na ciele bohaterów i dynamiczne opisy meczów, podczas których siatkarze przekraczają granice swoich możliwości – autorka zdecydowanie puściła wodze swojej fantazji.

Rozpalają umysły

Co sprawia, że to właśnie siatkarze stali się bohaterami blogowych opowiadań? Kiedyś fantazjowało się o aktorach i muzykach. To ich plakaty wieszało się na ścianach, by zasypiać, patrząc na idola. Dziś fanficki dotyczą siatkarzy. Czy dlatego, że są przystojni, umięśnieni i wysportowani? Piłkarze również, a piłka nożna uważana jest za nasz sport narodowy. Dlaczego więc nie piłkarze?

Zdaniem psychologa Jakuba Lesiaka wynika to z faktu, że piłkarze nie odnosza obecnie sukcesów na arenie międzynarodowej.: "Siatkarze są postrzegani jako światowa potęga, co bardzo oddziałuje na wyobraźnię Polaków. Mogą się przy tym sukcesie trochę "ogrzać", trochę nim "nakarmić". Poprzez identyfikację z drużyną możemy sami poczuć się silniejsi, ważniejsi. To "nasi" odnoszą sukcesy, to "naszych" boi się cały siatkarski świat. Efekt ten jest wzmagany przez fakt, że to praktycznie jedyna polska drużyna,  która liczy się na arenie międzynarodowej, przez to bardzo skupia energię polskich kibiców. A w czasie, gdy przeżywamy kryzys autorytetów młodzi ludzie potrzebuja takich wzorców."

Nie powinno więc nas dziwić uwielbienie polskich nastolatek.  Bo fantazjowanie o swoim idolu nie jest niczym nowym. Kiedyś tego typu zwierzenia i opowiadania zapisywane były w zeszytach i pamietnikach. Raczej nikt, poza autorką, ich nie czytał. Obecnie znajdują się na ogólnodostępnych blogach. "Młodzi ludzie (nie tylko młodzi zresztą) zawsze snuli fantazje na temat swoich idoli, często o charakterze miłosnym lub erotycznym. Autorka opowiadania "wybiera " sobie za partnera silnego mężczyznę, może poczuć wtedy, że jest kimś wyjątkowym. Mimo że cała sytuacja ma charakter wyobrażeniowy (z czego najczęściej autorzy opowiadań/fantazji zdają sobie sprawę) - przeżywane emocje są jak najbardziej realne. Można więc powiedzieć, że treści zawarte w opowiadaniach są wyrazem pragnień bycia kimś ważnym, kochanym, pragnienia ogrzania się i dokarmienia siłą pochodzącą od silnego partnera. W przypadku młodych dziewcząt nie można ominąć ponadto faktu, że piszą o przystojnych, silnych, młodych mężczynach - bohaterach. Można zatem dodać do tego wątek dojrzewającej seksualności dziewcząt." - podsumowuje Jakub Lesiak.

Wraz z pierwszą wygraną rozpętali gorączkę, która będzie trwać tak długo, jak długo będziemy mieli szansę na wygraną. Kolejne "pokolenia" blogerek usiądą przed klawiaturą, by opisać własną wersję siatkarskiej historii. Pozostaje życzyć im lekkiego pióra i fantazji.


 

Chcesz pisać opowiadanie? Załóż bloga i daj się odnaleźć czytelnikom

Dziś siatkarze grają ćwierćfinał z Rosją – śledź relację na żywo od 20:30

 
Skomentuj

 

 

 


Nie możesz odczytać kodu? Pokaż inny


74 odpowiedzi

 1. ~redakcja siatkowka24.p pisze:

  Interesujesz się siatkówką, posługiwanie się językiem polskim nie sprawia ci trudności, chciałbyś sprawdzić się w redakcji serwisu siatkarskiego? Zajrzyj na siatkowka24.pl i zgłoś się do nas wysyłając informacyjny tekst o tematyce siatkarskiej. Co oferujemy? Szukamy wolontariuszy i osób, które chcą się czegoś nauczyć. Gwarantujemy możliwość współpracy z najlepszą ekipą i możliwość zdobycia doświadczenia na przyszłość.Wybrane osoby poznają zasady funkcjonowania seriwsu sportowego, otrzymają legitymacje prasowe oraz możliwość akredytowania na mecze polskich klubów siatkarskich oraz na największe imprezy odbywające się w naszym kraju. Zapraszamy!

 2. ~redakcja siatkowka24.p pisze:

  Interesujesz się siatkówką, posługiwanie się językiem polskim nie sprawia ci trudności, chciałbyś sprawdzić się w redakcji serwisu siatkarskiego? Zajrzyj na siatkowka24.pl i zgłoś się do nas wysyłając informacyjny tekst o tematyce siatkarskiej. Co oferujemy? Szukamy wolontariuszy i osób, które chcą się czegoś nauczyć. Gwarantujemy możliwość współpracy z najlepszą ekipą i możliwość zdobycia doświadczenia na przyszłość.Wybrane osoby poznają zasady funkcjonowania seriwsu sportowego, otrzymają legitymacje prasowe oraz możliwość akredytowania na mecze polskich klubów siatkarskich oraz na największe imprezy odbywające się w naszym kraju. Zapraszamy!

 3. ~1 pisze:

  1

 4. ~1 pisze:

  1

 5. ~1 pisze:

  1

 6. ~1 pisze:

  1

 7. ~1 pisze:

  1

 8. ~1 pisze:

  1

 9. ~1 pisze:

  1

 10. ~1 pisze:

  1

 11. ~1 pisze:

  1

 12. ~1 pisze:

  1

 13. ~1 pisze:

  1

 14. ~1 pisze:

  1

 15. ~1 pisze:

  1

 16. ~1 pisze:

  1

 17. ~1 pisze:

  1

 18. ~1 pisze:

  1

 19. ~1 pisze:

  1

 20. ~1 pisze:

  1

 21. ~1 pisze:

  1

 22. ~1 pisze:

  1

 23. ~1 pisze:

  1

 24. ~Natalia539 pisze:

  Dużo informacji jak usunąć cellulit na www.cellulitis-raport-konsumenta.pl

 25. ~jaa pisze:

  Dobrze Ze napisałaś ten artykuł przynajmniej będę miała co czytać ;]

 26. ~1 pisze:

  1

 27. ~1 pisze:

  1

 28. ~1 pisze:

  1

 29. ~1 pisze:

  1

 30. ~1 pisze:

  1

 31. ~1 pisze:

  1

 32. ~1 pisze:

  1

 33. ~1 pisze:

  1

 34. ~1 pisze:

  1

 35. ~1 pisze:

  1

 36. ~1 pisze:

  1

 37. ~1 pisze:

  1

 38. ~1 pisze:

  1

 39. ~politolożka pisze:

  I po co napędzać im czytelników? Może napisz artykuł o kobietach co zabijają własne dzieci, pan psycholog będzie mógł się bardziej wykazać. Zajmijcie się jeszcze portalem ciacha.net tam co piszą o sportowcach to głowa mała

 40. ~re 46 pisze:

  Powinno być zabronione publikowanie takich wypocin, przecież to okropnie niesmaczne i niesprawiedliwe wypisywania takich koszmarnych fantazji z użyciem prawdziwych nazwisk tych ludzi, powinno być karane takie zniesławianie.

 41. ~nela pisze:

  OMG!! co to za bzdury tak i z kąd ona mogła by o tym wszystkim wiedzieć ma jakąś obsesje czy coś to jest masakryczne i żałosne do granic możliwości.

 42. ~żmija pisze:

  Na miejscu naszych siatkarzy poczułabym się zażenowana, gdybym przeczytała takie idiotyczne opowieści na swój temat. Może Zibi wygląda trochę jak typ spod ciemnej gwiazdy, ale bez przesady...:). Oby z wiekiem tym pannom to przeszło, a nie nasiliło się.

 43. ~spoko pisze:

  czmeu siatkarze maja obcisle spodenki pod krotkimi spodniam? zeby im jajka nie lataly jak skacza ....huaheheh

 44. ~jazzbell pisze:

  Właściwie, to czego się czepiacie? Mają wyobraźnię, lubią pisać to sobie piszą, co za problem? Przecież to są tylko zwykłe opowiadania, nikt nie napisał że to prawda. Dajcie sobie na luz.

 45. ~Ja pisze:

  To przeciez nic nowego i nie tylko siatkarzy dotyczy. Fan fiction pisza o roznych znanych osobach.

 46. ~aaaaaa pisze:

  WTF??????????????????????? :o

 47. ~karina222 pisze:

  żal mi tej osoby która to napisała,musi mieć na prawdę nie po kolei w głowie ale cóż zdarza się..!

 48. ~ADI pisze:

  po co zamieszczac takie śmieci

 49. ~N. pisze:

  Haha :) W gimnazjum pisałam takie pierdoły o piratach :)

 50. ~aaaaa pisze:

  co to za pierdoły nie macie o czym pisać tylko o takich głupotach ?!

 51. ~alicja pisze:

  co to za pierdoły nie macie o czym pisać tylko o takich głupotach ?!

 52. ~alicja pisze:

  co to za pierdoły nie macie o czym pisać tylko o takich głupotach ?!

 53. ~Jaroszka pisze:

  Ha! ale miałam ubaw czytając! poza tym ja tam wole Kubę Jarosza ;D

 54. ~sewilo pisze:

  co za bzdury

 55. ~leano pisze:

  nie ma co ukrywac , siatkarze to super przystojni kolesie..wysocy, zgrabni...tak powinien wyglada czlowiek...

 56. ~leano pisze:

  nie ma co ukrywac , siatkarze to super przystojni kolesie..wysocy, zgrabni...tak powinien wyglada czlowiek...

 57. ~leano pisze:

  nie ma co ukrywac , siatkarze to super przystojni kolesie..wysocy, zgrabni...tak powinien wyglada czlowiek...

 58. ~leano pisze:

  nie ma co ukrywac , siatkarze to super przystojni kolesie..wysocy, zgrabni...tak powinien wyglada czlowiek...

 59. ~leano pisze:

  nie ma co ukrywac , siatkarze to super przystojni kolesie..wysocy, zgrabni...tak powinien wyglada czlowiek...

 60. ~natajla pisze:

  Ja nie mogę:) Rozumiem, że można fantazjować o swoich idolach i platonicznie się w nich podkochiwać, ale po kiego grzyba to opisywać wymyślone historyjki w necie? Nastolatki z pokolenia na pokolenie mnie zadziwiają...

 61. ~fanka pisze:

  Hahahaha, zdesperowana kobieta wymyśli wszystko:D:D zgadzam się z tym, że z reguły jednak zdesperowana, zakompleksiona nastolatka z wyobraźnią Ani z Zielonego Wzgórza. Pół biedy, kiedy pozostaje to w sferze fantazji, ale podejrzewam, że większość z nich i tak wierzy, że to się kiedyś wydarzy. Smutne, o ile nie żałosne.

 62. ~Kasia pisze:

  Doczytałam artykuł do końca... Jasny gwint! Co za bzdury... ;P

 63. ~ewa pisze:

  Co to za bzdurny artykul, zmarnowaliscie 2 min mojego zycia

 64. ~111-222-1933email@address.tst pisze:

  111-222-1933email@address.tst

 65. ~anija pisze:

  Najprzystojniejszym polskim siatkarzem jest Jędrek Maćkowiak z Młodej Skry! Uuuuuuuuuuu!!! SUPER!!!

 66. ~Jajo pisze:

  Nie wiem co te laski palą, ale niezły mają burdel w głowie wymyślając takie idiotyzmy :P

 67. ~111-222-1933email@address.tst pisze:

  111-222-1933email@address.tst

 68. ~Magda pisze:

  Co za żenada!!! Skąd ludzie biorą takie głupoty. Znam Zbyszka i Kubiego osobiście i uważam że to co tu napisali nie ma nicwspólego z prawdą!!! ; , jak można wypisywac takie bzdury nieprawdziwe. Idioztyzm!

 69. ~Yvonne pisze:

  To chyba najglupszy artykul jaki ostatnio czytalam...Ja nie moge...

 70. ~Natalia pisze:

  Mam nadzieję, że nikt nie marnuje czasu na czytanie tego czegoś.

 71. ~basia pisze:

  a ile dajesz za opony ?

 72. ~mamiya pisze:

  Żaden "KOBIECY wzorzec" szanowny panie psychologu, tylko NASTOLETNI! Idę o zakład, że 95% tych infantylnych historyjek, wręcz żenujących jest autorstwa dziewczynek w wieku do 18 lat, ewntualnie starszych z inteligencją na poziomie gimnazjum.

 73. ~józek pisze:

  kupia używane opony do jelcza

 74. ~trisn pisze:

  http://www.superksiazki.com.pl/

Przeczytaj również

Daj mi złotówkę.....

2013-01-07 17:59:57 Agata Bar

Podwiozłem do szkoły dziecko, które czekało na "stopa" – wspomina widz. - Chłopiec był w trampkach i cienkiej kurteczce. Dostał moje śniadanie i 10zł, bo w domu czeka jeszcze troje rodzeństwa. Wysiadł, podziękował i zabrał ze sobą mój telefon komórkowy. W ten sposób zostałem skutecznie wyleczony z zabierania... »

Nie można tak po prostu...

2012-10-26 19:19:55 Agata Bar

Po śmierci Wojciecha Dąbrowskiego, który w ramach protestu głodował przez półtora miesiące przed Urzędem Miasta w Gdańsku po tym, jak został wyeksmitowany z mieszkania wraz z chora żoną, w sieci zawrzało. Jedni oburzają się, że w tej sytuacji na pewno było inne wyjście, że można było zamienić mieszkanie... »

Nie zdążyłam się ...

2012-10-11 08:54:32 Redakcja Blog.pl

Czy możemy przygotować się na śmierć kogoś bliskiego? Pewnie nie. Ale możemy się pożegnać, powiedzieć jak bardzo kochamy i jak bardzo będziemy tęsknić. No właśnie. Możemy. Ale tego nie robimy.  Nawet jeżeli spodziewamy się, że śmierć jest blisko. Odkładamy słowa pożegnania, bo „to na pewno nie stanie... »

Załóż bloga

Zalety naszych blogów:

 • nowoczesne i funkcjonalne
 • duży wybór domen
 • multimedialność
 • dodatki na blogi
Dowiedz się więcej »

Katalog »

Zobacz cały katalog

Chmura tagów »

Tag Dnia
Tag dniapocałunek
Zobacz wszystkie tagi