Dla takich grzeszników nie ma przebaczenia

2012-09-20 14:09:40 Agata Bar

Jedni uważają, że to hipokryzja – z jednej strony grzeszyć, a potem szukać usprawiedliwienia dla swoich występków. Inni uważają, że stanowisko Kościoła odnośnie seksu przedmałżeńskiego, jest mocno anachroniczne. Nie zmienia to faktu, że aby móc przystąpić do sakramentu małżeństwa – musimy iść najpierw do spowiedzi. A z racji tego, iż większości par nie udaje się wytrzymać w czystości do ślubu – to jakoś obawa przed wyznaniem wszystkiego księdzu jest spora…

Nie chciał jej dać rozgrzeszenia

Koleżanka Dor.baj była wzorową katoliczką, ale nie udało jej się wytrwać w czystości do ślubu. Świadoma swojego grzechu – postanowiła pójść do spowiedzi – nie byle gdzie, bo na Jasną Górę. „Gdy doszło do wyznawania zasadniczego, ksiądz przerwał jej i zaczął głosić na całą Bazylikę Jasnogórską o popełnionym przez nią czynie. Dość, że dziewczynie wstydu narobił, to jeszcze rozgrzeszenia nie dał. Koleżanka, jak ostatni potępieniec, szła przez bazylikę, myśląc, co począć dalej” – wspomina dzisiaj  Dor.baj.

Aga też planowała ślub. Miała za sobą 10 letni związek i dwójkę dzieci. Ksiądz, który ich przygotowywał do ślubu, nie dał im kartek do spowiedzi przedślubnej, bo stwierdził, że nie będą tworzyć fikcji. Prosił, aby się modlili i przyszli do spowiedzi dzień przed ślubem. Kobieta jednak poczuła szczerą potrzebę spowiedzi i wcześniej wybrała się do kościoła: „Powiedziałam o sytuacji, a ksiądz - na którego miałam pecha trafić - nakrzyczał na mnie i stwierdził, że "dla takich grzeszników nie ma przebaczenia. Mieszkając z mężczyzną pod jednym dachem sieję zgorszenie i nawet gdybym zachowała wstrzemięźliwość seksualną do ślubu, to ludzie tego nie wiedzą, a widzą to, co złe" – wyznaje nie bez żalu. Ksiądz był głuchy na argumenty, że co tam ludzie, przecież Bóg widzi szczerość jej intencji…

Ona ma znajomą, która w konfesjonale też spotkała się z podobnym „przyjęciem”. W trakcie spowiedzi ksiądz powiedział jej wprost, ze jest „szmatą” dlatego, że żyje bez ślubu z mężczyzną.

Jak się kogoś kocha - to nie grzech?

Na dwa dni przed ślubem Ona poszła z narzeczonym do spowiedzi. Wyznała wszystkie swoje grzechy – łącznie z seksem przedmałżeńskim. Jej narzeczony próbował to zataić – ze strachu: „Ksiądz zapytał go wprost o seks. Mąż powiedział, że nie wyznał tego, bo skoro chce kogoś poślubić i na dwa dni przed ślubem idzie do spowiedzi, to nie uznaje seksu przed za grzech. Ksiądz na to: "Masz dziecko rację. Jeżeli twoje uczucie jest silne, to przez dwa dni nic się nie zmieni i też uważam, że to nie grzech."

Motylek wspomina, że jej nikt nie beształ, za nieczystość przed ślubem, choć spowiednik podczas ostatniej spowiedzi powiedział im, żeby „dla siebie zachowali taką wstrzemięźliwość tygodniową. Dla umocnienia siebie w wierze i miłości”. Dalej przyznaje, że chciała zaczekać z seksem do ślubu, jednak w momencie, kiedy zamieszkała z narzeczonym, to takie wspólne, codzienne, bliskie życie skłoniło ich do bliskości fizycznej. „Człowiek jeśli wie, że to ta jedyna osoba, nie musi czekać do ślubu. Najważniejsze to być wiernym sobie i partnerowi. Bóg popiera miłość, grzechy wybacza, gdy widzi, że nie są notoryczne i dziecinne. Jeśli miłość jest dojrzała, to jej podsumowaniem jest i taka bliskość” – uważa kobieta.

Jak to, żyjecie razem bez ślubu?

J. jest kobietą po 40-tce, wdową. Od czterech lat spotyka się z mężczyzną. Dzieli ich spora odległość i z różnych przyczyn nie mogą zawrzeć związku małżeńskiego. Kiedy chciała przystąpić do spowiedzi, usłyszała wiele przykrych słów pod swoim adresem: „Ksiądz powiedział, że to tylko chuć, że kierujemy się instynktem – jak zwierzęta! Ponadto, że jestem wyrachowana, bo akurat "okazją" do spowiedzi była chęć pełnego uczestnictwa we mszy św. z okazji I Komunii chrześniaczki mojego przyjaciela. Nadmienię, że staram się być u spowiedzi choć 3-4 razy w roku – także bez "okazji". Padło jeszcze wiele bardzo upokarzających mnie, dojrzałą kobietę  po przejściach, słów. Szczęka mi opadła, bo owszem, rozumiem, że grzeszę jako katoliczka i żałuję, że nasza bliskość fizyczna nie jest powiązana z sakramentem. Ale życie  jest różne! Nie jestem jakąś małolatą skaczącą z łóżka do łóżka! Nawet jakbym była, to skoro idę do spowiedzi, to żałuję swego grzechu, czy  tego, czy innego. Owszem, mogę oczekiwać upomnienia, wezwania do prób powstrzymania się, ale nie zgnojenia!” – oburza się kobieta.

MarioVanHenas jeszcze będąc na studiach też, niejako pod wpływem chwili, postanowił pójść do spowiedzi. Ksiądz sam zapytał go, czy uprawia seks i tu wywiązała się między nimi dyskusja. „Powiedziałem, że jestem z kobietą, którą kocham, z którą chcę być. Uprawiamy seks, ale nie mogę powiedzieć, że tego żałuję. Celebruję tak moją miłość. Trwało to jeszcze chwilę, po czym zostałem poinformowany, że nie dostanę rozgrzeszenia” – wspomina mężczyzna. Kilka lat później pobrali się, od 12 lat są razem i nadal bardzo kochają. To, co go najbardziej denerwuje w takim podejściu księży, to proste myślenie i hipokryzja. „Ten, który leje żonę cały tydzień, w niedzielę idzie do spowiedzi, mówi jak bardzo żałuje i dostaje rozgrzeszenie. A mężczyzna, który kocha kobietę, ale nie mając ślubu uprawia z nią seks  - już nie”. Według niego polski kościół pełen jest tego typu absurdów.

Zamiast oczyszczenia – niesmak

Oleczka szła do ołtarza z pokaźnym brzuszkiem. Ksiądz wprost zapytał jej, co ofiaruje po ślubie swojemu mężowi, skoro już wszystko wcześniej dostał… „Mój małżonek za to, usłyszał przypowieść o św. Józefie, co że niby niepokalanie poczęte, czy też się może puściłam z innym?” – wspomina kobieta.

Butt z niesmakiem wspomina swoją spowiedź przedślubną: „Gwoździem do przysłowiowej trumny stał się seks przedmałżeński. Nawet nie musiałam nic mówić. Oczywiście sam wydedukował, gdy powiedziałam, że oboje jesteśmy za granicą. I się zaczęło – o Ty niegodna, dno duchowe, grzesznico! Co za szatan Tobą kieruje! W niebo popłynął potok słów, wbijający w ziemię moje morale. Na koniec wysyczał tylko, abym wyszła...czego rzecz jasna nie zrobiłam. Wybroniłam się i rozgrzeszenie cudem dostałam, ale niesmak pozostał. Naprawdę czułam się tak, jakbym kogoś co najmniej zamordowała!” – wspomina kobieta i dodaje, że zamiast ulgi i oczyszczenia po spowiedzi, czuła wyłącznie złość.

 

 

 
Skomentuj

 

 

 


Nie możesz odczytać kodu? Pokaż inny


355 odpowiedzi

 1. ~Acai pisze:

  Skuteczna odchudzanie z ACAIBERRY1000.PL . Ty też możesz schudnąć. Przekonaj się.

 2. ~1 pisze:

  1

 3. ~1 pisze:

  1

 4. ~1 pisze:

  1

 5. ~1 pisze:

  1

 6. ~1 pisze:

  1

 7. ~1 pisze:

  1

 8. ~1 pisze:

  1

 9. ~grzesznik pisze:

  Niech każdy ksiądz katolicki, jako sługa Boży, kieruje się słowami Jana Chrzciciela "lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. "

 10. ~k pisze:

  Protestantyzm - polecam

 11. ~paulo pisze:

  Coz, w pewnym wieku kobietom zostaja tylko rozwodnicy....przypominam jednka ze przeszkoda jest tylko wtedy to gdy partner byl po slubie koscielnym! wiele osob dzis takich slubow nie bierze wiec rozowdnik cywilny jest kawalerem w oczach prawa koscielnego i moze sie pobrac, zyjac bez grzechu!

 12. ~Wielebny pisze:

  Odwagi ludzie, odwagi! Zamiast biadolić przejrzyjcie na oczy i dajcie sobie spokój z kosciołem. Poczytajcie troche o historii chrześcijaństwa i koscioła, może wtedy do was dotrze czym jest ta instytucja. Nie wiadomo czy Bóg istnieje, czy nie, ale z pewnoscią nie ma go w religiach, które zostały wymyslone przez ludzi dla ludzi, a większość z nich obraża inteligencję współczesnego człowieka.

 13. ~js pisze:

  ale o co chodzi? Ksiadz ktory mowi ze wszystko jest OK to nie jest zaden ksiadz. Albo sie jest po jednej albo po drugiej stronie. A jak jeden z drugim sie 'teges' a taki strasznie pobozny to tez cos nie gra. Albo trzeba zrezygnowac z 'teges' albo z ksiedza

 14. ~Niewierzacy pisze:

  Jak w XXI wieku mozna wierzyc w te starodawne bajki?

 15. ~emigrant pisze:

  No prosze,a ja bylam swiatkiem tego,ze w USA pewna kobieta,co rozbila cudza rodzine,odebrala malym dzieciom ojca,meza, z ktorym zyla 24 lata, a na koniec nawet mu pogrzebu nie zrobila, to ksiadz ani slowem o jej grzechu nie pisnol.Nawet komunie swieta jej udzielil,chociaz znal cala sprwe. Teraz to ksiezom nie wierze- biznesmani,oszusci!!!!

 16. ~emigrant pisze:

  No prosze,a ja bylam swiatkiem tego,ze w USA pewna kobieta,co rozbila cudza rodzine,odebrala malym dzieciom ojca,meza, z ktorym zyla 24 lata, a na koniec nawet mu pogrzebu nie zrobila, to ksiadz ani slowem o jej grzechu nie pisnol.Nawet komunie swieta jej udzielil,chociaz znal cala sprwe. Teraz to ksiezom nie wierze- biznesmani,oszusci!!!!

 17. ~grzesznik pisze:

  http://www.youtube.com/watch?v=Hd8cWhjIcns http://miloscjezusa.blog.onet.pl/Pieklo-istnieje,2,ID411499302,n http://strefatajemnic.onet.pl/ezoteryka/przezylam-wlasna-smierc,1,5144672,artykul.html http://www.youtube.com/watch?v=J47EyUcPkmM&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=PuO2OtT7x_M http://www.youtube.com/watch?v=L-9qFW1CA0s

 18. ~grzesznik pisze:

  Do takich księży tylko powiem tak: Pamiętajcie że jesteście "sługami Boga", a nie jesteście równi Bogu, tylko że otrzymaliście sakrament kapłaństwa. Bóg WAS później rozliczy z waszej posługi !!!!!

 19. ~grzesznik pisze:

  Są niestety w kościele katolickim księżą, jak to by powiedział "źli pasterze", których spotka później ciężka kara jakim jest piekło. Arcykapłani i faryzeusze w Piśmie Świętym też myśleli, że służą Bogu przestrzegając Prawo Boże, a służyli jednak Szatanowi.

 20. ~grzesznik pisze:

  . Dla Mnie człowieka jak to usłyszałem, było nie wyobrażalne a z drugiej strony bardzo mnie to ucieszyło. Chciałbym na tamtym świecie, który jest tak diametralnie inny od tego na którym żyjemy doświadczyć tej Miłość. I każdemu z WAS tego życzę.

 21. ~grzesznik pisze:

  Ci którzy przeżyli "śmierć kliniczną" i spotkali Go(ogromna światłość) opowiadają, że Bóg jest Miłością, i ta Miłość jest większa, o wiele większą jaką Was obdarzyli rodzice, można powiedzieć, że jest nieskończona.

 22. ~grzesznik pisze:

  Liczy się to fakt, że przystąpiliście do sakramentu pojednania, wyznaliście swoje grzechy, żałujecie, prosicie o pokutę chcecie naprawić swoją winne w miarę możliwości.

 23. ~grzesznik pisze:

  Do grzeszników: Pamiętajcie to Bóg, Jezus Chrystus ostatecznym rozrachunku odpuszcza grzechy, a nie ksiądz, który jest narzędzie Boga, a czasami niestety jak się okazuje Szatana.Ksiądz niestety jest człowiekiem, który grzeszy i też musi się z Tego wyspowiadać.

 24. ~Gosia pisze:

  Czekam na moment kiedy w kosciele katolickim pozostana tylko ci ktorzy naprawde wierza ze Chrystus i jedynie On ratuje nas od smierci na wieki, i ze sensem zycia ludzkiego jest dziekczynienie Bogu za ten fakt...

 25. ~grzesznik pisze:

  Niestety po takiej spowiedzi z takim księdzem może pozostać tylko niesmak i odejście od Boga i kościoła. Na miejscu spowiednika całą sprawę zgłosiłbym do przełożonego księdza albo archidiecezji biskupiej a nawet Stolicy Apostolskiej. Za to grozi księdzu ekskomunika, zachowując przy tym świadków.

 26. ~grzesznik pisze:

  Niestety po takiej spowiedzi z takim księdzem może pozostać tylko niesmak i odejście od Boga i kościoła. Na miejscu spowiednika całą sprawę zgłosiłbym do przełożonego księdza albo archidiecezji biskupiej a nawet Stolicy Apostolskiej. Za to grozi księdzu ekskomunika, zachowując przy tym świadków.

 27. ~Gosia pisze:

  A dlaczego Onet nie pisze o: http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/ksiadz-ryszard-halwa-ratuje-parafianki-przed-mezami-sadystami-i-znajduje-im-narzeczonych_255971.html albo http://www.tvp.pl/lublin/aktualnosci/rozmaitosci/historia-niezwyklego-dobrodzieja-ksiadz-ratuje-szkole/6706680 http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/w-sutannie-na-nbsp-pomoc-prostytutkom,151605.html ...

 28. ~grzesznik pisze:

  § 2. Tłumacz i inni, o których w kan. 983, § 2, którzy naruszają tajemnicę, powinni być ukarani sprawiedliwą karą, nie wyłączając ekskomuniki.

 29. ~grzesznik pisze:

  Kan. 1388 § 1. Spowiednik, który narusza bezpośrednio tajemnicę sakramentalną, podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa, zastrzeżonej Stolicy Apostolskiej. Gdy zaś narusza ją tylko pośrednio, powinien być ukarany stosownie do ciężkości przestępstwa.

 30. ~grzesznik pisze:

  § 2. Obowiązek zachowania tajemnicy ma także tłumacz, jeśli występuje, jak również wszyscy inni, którzy w jakikolwiek sposób zdobyli ze spowiedzi wiadomości o grzechach.

 31. ~grzesznik pisze:

  Doszło do złamania Tajemnicy spowiedzi. Przepisy Kodeksu Prawa Kanonicznego Kan. 983 § 1. Tajemnica sakramentalna jest nienaruszalna; dlatego nie wolno spowiednikowi słowami lub w jakikolwiek inny sposób i dla jakiejkolwiek przyczyny w czymkolwiek zdradzić penitenta.

 32. ~grzesznik pisze:

  Ustosunkowując się do fragmentu. "Koleżanka Dor.baj była wzorową katoliczką, ale nie udało jej się wytrwać w " Doszło do złamania Tajemnicy spowiedzi.

 33. ~wesley z usa pisze:

  JA NIEWIEM dla czego ludzie tak przezywacie ta spowiedz , przeciez wiadomo nie od dzis ze te chlopy w czarnych sukienkach pasa siew waszymi "niby grzechami" Ja bylem u spowiedzi kiedys i powiedzialem ksiedzu na spowiedzi ze nie bylem w kosciele z 10 lat ,to ten mutant wygonil mnie z pod konfesjonalu, ze jestem jakims belzebubem czy cos w tym stylu....od tego czasu dalem se spokoj z kosciolem ,modle sie do Boga w domu i to mi w zupelnosci wystarcza...

 34. ~Ania pisze:

  Zapraszam na stronę Spotkania malżeńskie, a tym bardziej na zakładkę małżeństwa niesakramentalne - kazdy z wątpiacych lub zawiedzionych może tam znależć cos ciekawego dla siebie. Ania

 35. ~Ania pisze:

  Zapraszam na stronę Spotkania malżeńskie, a tym bardziej na zakładkę małżeństwa niesakramentalne - kazdy z wątpiacych lub zawiedzionych może tam znależć cos ciekawego dla siebie. Ania

 36. ~kasai pisze:

  Strasznie płytki artykuł. Spowiedz nie jest po to by sie lepiej poczuc, ale po to by zmienic swoje zycie. A ogólnie, to hipokryzją jest branie koscielnego slubu, jesli sie nie wierzy i nie rozumie istoty sakramentu (i spowiedzi i małżeństwa)

 37. ~qpon pisze:

  drogi 3worldwar, to raczej Kościół atakuje nas. wyciąga z naszego pięknego kraju pieniądze i przelewa je do Watykanu. ja tam nikomu nie będę mówił co i jak ma robić czy w co wierzyć, ale dało by się chyba pogodzić wiarę w Boga z tym żeby pieniądze zostały u nas ???

 38. ~Stadnicki pisze:

  Hahahaha. Ale mam z was polewke wy tępaki. Jakim naprawde trzeba być tepym głąbem żeby chodzić do obcej osoby i jej sie zwierzać. No nie moge.

 39. ~alex pisze:

  Mnie gnój podrywał w konfesjonale, potem się umawiał.... Widziałyście kiedyś takiego palanta, co się onanizuje za kratką?

 40. ~kiniunia25 pisze:

  a mi ksiądz nie zgodził się ochrzcić dziecka bo mieszkaliśmy razem bez ślubu. i co wy na to wierni chrześcijanie? nie ma na to żadnego usprawiedliwienia ...

 41. ~kiniunia28 pisze:

  a mi ksiądz nie zgodził się ochrzcić dziecka bo mieszkaliśmy razem bez ślubu. i co wy na to wierni chrześcijanie? nie ma na to żadnego usprawiedliwienia ...

 42. ~retros pisze:

  Nie rozumiem jak można opowiadać księdzu - obcemu w końcu człowiekowi- swoje intymne sprawy.

 43. ~olga pisze:

  tak tak a swistak zawija te sreberka ... zwykla pusta gadka puszczalskiej ktora szuka wymowek

 44. ~paweł pisze:

  sam nieraz byłem w gorzej sytuacji i nikt na mnie nie krzyczał w konfesjonale. poza tym według badań jest większy procent ojców pedofili i zdradzających niż księży.

 45. ~to ja pisze:

  Idąc do spowiedzi ŻAŁUJESZ tego co zrobiłeś i przynajmniej powinieneś starać się powstrzymać od tego po otrzymaniu rozgrzeszenia. Osoby które idą tam ze świadomością iż nie robią nic złego oraz ze świadomością, że będą to robiły dalej NIE POWINNY OTRZYMAC ROZGRZESZENIA.

 46. ~ulf82 pisze:

  ludzie, otwórzcie wreszcie oczy. nie musicie brać ślubów kościelnych, u tych darmozjadów.

 47. ~ulf82 pisze:

  ludzie, otwórzcie wreszcie oczy. nie musicie brać ślubów kościelnych, u tych darmozjadów.

 48. ~MaS pisze:

  trzeba widać całować w kolanko!

 49. ~polak pisze:

  Przykro pisać ale sama sobie jest winna. Po co poszła się zwierzać nieznajomemu ze swojego życia ? Do tego nierozumna gdyż uważała że w sprawie życia intymnego jakiś kościół czy jakich ksiądz ma cokolwiek do gadania. Zagubiona gąska, niezdatna do samodzielnego życia.

 50. ~Lol pisze:

  Patologia...

 51. ~merytlejle pisze:

  przestałam chodzić do spowiedzi kiedy przypadkiem usłyszałam rubaszne smiechy paru ksiezy komentujacych spowiedz mojej znajomej.Ksieza to tez CHLOPY, niestety i tez raczej tacy, dla ktorych gdzie indziej miejsca nie bylo.Przez cale moje dlugiezycie (63) spotkalam tylko jednego ksiedza z POWOLANIA

 52. ~merytlejle pisze:

  przestałam chodzić do spowiedzi kiedy przypadkiem usłyszałam rubaszne smiechy paru ksiezy komentujacych spowiedz mojej znajomej.Ksieza to tez CHLOPY, niestety i tez raczej tacy, dla ktorych gdzie indziej miejsca nie bylo.Przez cale moje dlugiezycie (63) spotkalam tylko jednego ksiedza z POWOLANIA

 53. ~POlak pisze:

  trzeba byc: po pierwsze naiwniakiem, zeby wierzyć ten wpis natym pseudoblogu jest prawdziwy po drugie jak ktoś żyje z kimś w konkubinacie i nie ma przeszkody do slubu koscielnego to moze by chciał/a uchodzić za niepokalaną po trzecie wszystkie wpisy w komentarzach świadczą o piszących a nie o tych, którzy są opisywani

 54. ~jx pisze:

  Cytat w pś: "(...) podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa (...)". - nie wszyscy sa w jednym worze.

 55. ~3worldwar pisze:

  Znowu atakują Kościół niczym wilki ... Kto wam to zleca ??? bo nie rozumiem... Weście piszcie o Tusku, długach Polski i wyzysku bogaczy i bezrobociu obwiesie !!! żal d..pe ściska !!!

 56. ~tomek pisze:

  A za takie chamstwo powinien dostac w ryja

 57. ~tomek pisze:

  A klecha jak sie du.. to jest dobrze????

 58. ~Kaja pisze:

  Ale bzdury opowiadacie.

 59. ~magg pisze:

  pierdoły na zamówienie a naiwni komentują P

 60. ~fanuel pisze:

  coz spowiedz to prawie 1000 letnia manipulacja.. potrzeba jest tylko kosciołowi..bo nie Bogu przeciez..

 61. ~jerzy pisze:

  a spróbój znaleść spokój sumienia poza kościołem???

 62. ~młody wikary pisze:

  czy proboszcz możę mi do wyra włazić ? nie wiem co robić, nie mogę siadać tak mnie tyłek boli. A jak ja se chciałem puknąć ministranta to sie czepiał żę jeszcze coś złapie. stary pryk niewyżyty.

 63. ~max pisze:

  Osoba świecka może nie dostać rozgrzeszenia, to jest normalne jeśli nie spełnia konkretnych warunków spowiedzi, ale nie zapominajmy, ze ksiądz tez może nie dostać rozgrzeszenia, tak więc nie róbmy z siebie takich pokrzywdzonych. Ksiądz taki sam człowiek jak inni ludzie, też może odejść od konfesjonału bez rozgrzeszenia.

 64. ~Wasz Pan pisze:

  jak tam klechy , odbyty ministrantów zryte, konie zwalone ?

 65. ~... pisze:

  Trzeba się wziąć za tych księzulków bo oni tam naprawdę coponiektórzy sa beznadziejni, jeden taki w Wieczerniku co spowiadał to co grzech to chamsko wysmiewał, juz miałem zacząc go nagrywac i w necie puścić na koniec zaglądnac i jego gębę nakręcić... chamski ciota stary, ciekawe co by powiedział przełozonym, że tak zjednuje Kościołowi ludzi?? ;]

 66. ~Wasz Pan pisze:

  jak tam klechy , odbyty ministrantów zryte, konie zwalone ?

 67. ~ks. Krzysztof Pękal pisze:

  a ja się onaniuję w konfie tzw "kiblu" ale mamy potem polewe jak se opowiadamy te pierdoły !

 68. ~... pisze:

  a wyciągnąć tego księżulka za chabety z konfesjonału niech wszyscy zobaczą jaki sługa Boży dla bliźniego i na taczce z gnojem wywieźć poza miasto, na jasnej Górze jest pełno takich pseudo spowiedników co tylko siedzą stare kawalery i ubliżać innym patrzą

 69. ~Korn pisze:

  Ludzie, co za bzdury wypisujecie...Jeśli nie wierzycie, jeśli uważacie, że księża to zboczeńcy, jeśli nie wiecie co to znaczy spowiedź, to po co bierzecie śluby kościelne, chrzcicie dzieci i kłamiecie w konfesjonale??? Hipokryci, ot co!

 70. ~Korn pisze:

  Ludzie, co za bzdury wypisujecie...Jeśli nie wierzycie, jeśli uważacie, że księża to zboczeńcy, jeśli nie wiecie co to znaczy spowiedź, to po co bierzecie śluby kościelne, chrzcicie dzieci i kłamiecie w konfesjonale??? Hipokryci, ot co!

 71. ~alibaba pisze:

  do zniesmaczonego. Mieszkam w Częstochowie i dla nas mieszkańców tego miasta występy księdza na Jasnej Górze nie sa żadną nowoscią. Więcej, panuje opinia ,że trzeba byc niezdrowym na umysle zeby iść do spowiedzi przedmałżeńskiej właśnie tam. Więc może szanowny pan nie pisze głupot.S

 72. ~Greg pisze:

  Klechów stać na wszystko więc i ten tekst mnie nie zdziwił. Jedyny sposób na nich - to olać sikiem prostym. Pośrednictwo tzw. księży to mit, utopia, wymysł. Bóg tego nie potrzebuje, sakramenty też sami wymyślili, żeby trzymać za pysk durne owieczki. Kto idiota - niech ich słucha !

 73. ~zniesmaczony pisze:

  Do autorki tego tekstu Agaty Bar. Jest pani albo zawodowym kłamcą albo psychicznie chora że wypisuje pani takie bzdury o złamaniu tajemnicy spowiedzi a Bazylice Jasnogórskiej i to w obecności wiernych. Chyba że ma pani na celu zmanipulowanie internautów ?

 74. ~Ennnya pisze:

  DvvWpki

 75. ~zct pisze:

  jacek57 napisał: 2012-09-24 21:50:27 "Ludzie jacy wy jestescie naiwni,po co opowiadacie o calym waszym zyciu intymnym podczas spowiedzi?Jestescie beznadziejni w swojej glupocie. Jacku, to raczej ty jesteś głupi. Powinieneś napisać: po co idziecie do spowiedzi. Jeśli ktoś "wierzy" w spowiedź, to musi szczerze wyznać grzechy - inaczej TAKA SPOWIEDŹ NIE MA SENSU.

 76. ~uliczka0 pisze:

  Spowiedź przed byle urzędniczyną obcego państwa jest poniżająca. Kto by się spowiadał przed pracownikiem magistratu, czy poczty?

 77. ~uliczka0 pisze:

  Spowiedź przed byle urzędniczyną obcego państwa jest poniżająca. Kto by się spowiadał pmagistratu, czy poczty?

 78. ~jacek57 pisze:

  Ludzie jacy wy jestescie naiwni,po co opowiadacie o calym waszym zyciu intymnym podczas spowiedzi?Jestescie beznadziejni w swojej glupocie.

 79. ~jak pisze:

  po co szła smieszna do spowiedzi?

 80. ~pastorał pisze:

  trzeba być chorym albo w depresji by przed obcym facetem, często zbokiem uzewnętrzniacwoje tajemnice.

 81. ~leuino pisze:

  do ugrydul: pedofilia dotyczy malego odsetka kaplanow, ktorzy sa tez ludzmi i maja swoje przypadlosci (tak jak twoja przypadlosci jest glupota, oo). Nie wiem na jakiej podstawie robisz z tego regule, uzyj wlasnego rozumu a nie powielaj klamstwa antyklerykalow.

 82. ~jarek pisze:

  Bóg tak ---kościół nie.SPOWIADAM SIĘ BOGU I WAM BRACIA I SIOSTRY--to raczej jest wystarczające.

 83. ~sowa pisze:

  Niestety, tak właśnie jesteśmy traktowane w kościele katolickim. Jak gorszy gatunek człowieka.I tak będziemy traktowane nadal, jak długo tylko mężczyźni będą nim rządzić. Mam podobne do opisanych doświadczenia.

 84. ~ugrydul pisze:

  A mi jej wcale nie jest żal. Jeśli ktoś pozwala na to aby jakiś pedofil oceniał jego moralność to tak ma.

 85. ~renek pisze:

  Takie bajeczki możecie dzieciom opowiadać :))

 86. ~Wojtek pisze:

  Szkoda słów komentarza... już największy chłam za jaki uważam o.ni.e.t zabiera się do komentowania Prawa... i to Prawa Bożego...

 87. ~nomen_nescio pisze:

  Strasznie ten tekst tendencyjny, do tego w części zmyślony i tym samym żałosny. Myślałby kto. ;) Co za nieskazitelne penitentki i niedobrzy księża! Tych ostatnich nie bronię, niemniej jednak zniekształca to obraz rzeczywistości. Sam miałem okazję doświadczać spowiedzi w w/w przybytku i wspominam to dobrze; a gorsze miałem przewiny.

 88. ~nomen_nescio pisze:

  Strasznie ten tekst tendencyjny, do tego w części zmyślony i tym samym żałosny. Myślałby kto. ;) Co za nieskazitelne penitentki i niedobrzy księża! Tych ostatnich nie bronię, niemniej jednak zniekształca to obraz rzeczywistości. Sam miałem okazję doświadczać spowiedzi w w/w przybytku i wspominam to dobrze; a gorsze miałem przewiny.

 89. ~mis pisze:

  do pytanko: jak nie wytrzymala to niech sie sszybko pobiera, na co czeka? zeby dalej grzeszyc? to sie nie trzyma kupy!

 90. ~lkr666 pisze:

  Na pewno nie uwierzę, że żałujecie :P

 91. ~lora pisze:

  Diabel osiaga swoj cel- atakow na kosciol ciag dalszy....a wy w to wierzcie i sie nakrecajcie. Ktos ma cel zniszczyc duchowosc i to co dobre w ludziach. Zaczna rzadzic biedronie, Grodzkie, Palikoty i inni dewianci. A niz demograficzny w Polsce bedzie postepowal. Brawo dla madrosci wszystkich tu komentujacych , jestescie tytanami intelektu!

 92. ~pytanko pisze:

  była wzorcową katoliczką, ale nie wytrwała w czystości do ślubu - może więc nie była jednak wzorcową katoliczką?

 93. ~pytanko pisze:

  była wzorcową katoliczką, ale nie wytrwała w czystości do ślubu - może więc nie była jednak wzorcową katoliczką?

 94. ~mariusz pisze:

  do karci właśnie tak jest w kościele że rozgrzeszenie otrzyma zabójca , zboczeniec a nie kobieta czy mężczyzna którzy żyją bez ślubu dziwne ale prawdziwe i to jest stuprocentowa prawda bo jestem takim facetem

 95. ~marta pisze:

  księża a to dobre osoby które maja nas pouczać,nauczać jak mamy postępować w życiu ha ha ha ksiądz to OSTATNIA OSOBA NA ŚWIECIE KTÓRA MNIE BĘDZIE POUCZAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 96. ~marta pisze:

  księża a to dobre osoby które maja nas pouczać,nauczać jak mamy postępować w życiu ha ha ha ksiądz to OSTATNIA OSOBA NA ŚWIECIE KTÓRA MNIE BĘDZIE POUCZAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 97. ~Albin pisze:

  Nie wierzę w to, co jest tu napisane. W szczególności, że ksiądz zdradził publicznie tajemnicę spowiedzi. Pisze tutaj ktoś coś takiego, a potem buduje się na tym jakieś pseudo koncepcje.

 98. ~ministrant pisze:

  klechy to klechy,sami sie dogadzaja a od innych to wymagaja.niech na siebie spojrza.HIPOKRYCI.

 99. ~aza pisze:

  to dobrze ze chociaz na stosach nie pala zacofane klechy hahahaha

 100. ~Baba Yaga pisze:

  A "pismak" może to udowodnić co napisał? Wątpię. Mało tego -tu musi prawnik zająć stanowisko bo szkalowanie ma swój paragraf!!!

 101. ~Własność to podstawa pisze:

  Ja się nie spowiadam i nie spowiadałem u księdza, bo jak mówią, "Bóg jest wszędzie", dla mnie religia w Polsce to jakiś żart.

 102. ~nie pisze:

  cały katolicyzm to wiara w mitologię żydów , która plemie pasterzy wędujących po kamienistych pustyniach i pasących wychudzone owiecki wywższyła do tzw narodu wybranego. puknijcie się równie dobrze można zacząć wierzyć w świętego Dedala i gwiazdę ewangelizacji Ikara. nawet greckie mity bardziej logiczne od bełkotu żydokatolickiego

 103. ~nie pisze:

  cały katolicyzm to wiara w mitologię żydów , która plemie pasterzy wędujących po kamienistych pustyniach i pasących wychudzone owiecki wywższyła do tzw narodu wybranego. puknijcie się równie dobrze można zacząć wierzyć w świętego Dedala i gwiazdę ewangelizacji Ikara. nawet greckie mity bardziej logiczne od bełkotu żydokatolickiego

 104. ~nie pisze:

  cały katolicyzm to wiara w mitologię żydów , która plemie pasterzy wędujących po kamienistych pustyniach i pasących wychudzone owiecki wywższyła do tzw narodu wybranego. puknijcie się równie dobrze można zacząć wierzyć w świętego Dedala i gwiazdę ewangelizacji Ikara. nawet greckie mity bardziej logiczne od bełkotu żydokatolickiego

 105. ~chriss pisze:

  hmm.jak sie nie myle to obowiazuje ksiedza tajemnica spowiedzi!!!? jakby mi takie cos zrobil to bym mu wtlukl!

 106. ~nie pisze:

  cały katolicyzm to wiara w mitologię żydów , która plemie pasterzy wędujących po kamienistych pustyniach i pasących wychudzone owiecki wywższyła do tzw narodu wybranego. puknijcie się równie dobrze można zacząć wierzyć w świętego Dedala i gwiazdę ewangelizacji Ikara. nawet greckie mity bardziej logiczne od bełkotu żydokatolickiego

 107. ~Joanna pisze:

  Moim zdaniem ksiądz nie jest od oceniania, ale głoszenia tego co Boże czyli pełne POKOJU I MIŁOŚCI dobrze pojętej. Niestety tutaj przemawia bardzo często człowiek, który zagłusza i pewnie przeszkadza Panu Bogu. To tylko ludzie...tylko szkoda, że zamiast leczyć i głosić miłość to ranią to co i już tak poranione. Bóg nie jest taki jak CZASAMI Jego przedstawiciele.

 108. ~Wyzwolona pisze:

  Tak sie konczy zebranie o to czego nikt procz nas samych nie moze nam dac. Obudz sie i badz wolna dziewczyno! Aha i na pohybel temu czarnokieckowemu smieciowi i calemu vatykanstwu!!!!!!!!!!!!!!

 109. ~lorenzo pisze:

  który to ksiądz pedziofil??? ja pójdę do niego do spowiedzi i jak zrobi takie show to ja mu fiknę taki cyrk ,że wyląduje w każdej miejscowej gazecie!!! czarne zboki

 110. ~Polak pisze:

  Nie spowiadam sie przed ksiedzem, bo. Iby kim on jest by decydowac lub nie o rozgrzeszeniu? Ja za moje grzechy odpowiem przed samym soba oraz przed Bogiem o ile istnieje. A to czy ksiadz da mi rozgrzeszenie albo nic to ten ewentualny Bog ma w dupi€ Ksieze to ludzie, sami zyja w grzechu, wiec nie maja prawa mnie rozliczac z moich czynow

 111. ~Polak pisze:

  Nie spowiadam sie przed ksiedzem, bo. Iby kim on jest by decydowac lub nie o rozgrzeszeniu? Ja za moje grzechy odpowiem przed samym soba oraz przed Bogiem o ile istnieje. A to czy ksiadz da mi rozgrzeszenie albo nic to ten ewentualny Bog ma w dupi€ Ksieze to ludzie, sami zyja w grzechu, wiec nie maja prawa mnie rozliczac z moich czynow

 112. ~Polak pisze:

  Nie spowiadam sie przed ksiedzem, bo. Iby kim on jest by decydowac lub nie o rozgrzeszeniu? Ja za moje grzechy odpowiem przed samym soba oraz przed Bogiem o ile istnieje. A to czy ksiadz da mi rozgrzeszenie albo nic to ten ewentualny Bog ma w dupi€ Ksieze to ludzie, sami zyja w grzechu, wiec nie maja prawa mnie rozliczac z moich czynow

 113. ~Magdalenkowe Frykasy pisze:

  SMUTNE TO WSZYSTKO JEST ! NIESTETY, OJ NIESTETY !

 114. ~ola pisze:

  Gdy się spowiadałam przed ślubem k. wypytywał jak to robimy szczegółowo. Bardzo się podniecił.

 115. ~inya pisze:

  Dlatego ja jestem apostatka. I mam spokoj.

 116. ~mala pisze:

  A poza tym to ilu ksiezy w tym kraju ma dzieci, ilu z nich chodzi do domow publicznych...powinni najpierw popatrzec sami na siebie!!!

 117. ~dj_abuse pisze:

  Ollo! liczba twoich komentów nie wpłynie raczej na istnienie boga ;) Ja generalnie mam z tego beke - miałem się wyspowiadac, wymyslilem pare grzechów i git. Za miesiac jade na kolejne chrzciny i sytuacja sie powtorzy. Kawalek ciastka (komunia) moge zjesc i wielkiej afery z tego nie robie. Jestem ateistą i dobrze mi z tym!

 118. ~psychiatra pisze:

  @ollo prawdopodobnie ma psychozę depresyjno maniakalną. Jest klasycznym niedowiarkiem.

 119. ~mala pisze:

  Moja przyjaciolka miala podobna sytuacje tyle ze ona spowiadala sie bo miala zostac matka chrzestna i wyznala ksiedzu ze mieszka z chlopakiema sa para co za tym idzie laczy ich rowniez milosc fizyczna, ale nie sa malzenstwem... a ksiadz najnormalniej w swiecie wyrzucil ja z kosciola.......krzyczac i potepiajac...

 120. ~Ollo pisze:

  Boga nie ma. A jak jest to ma w d. kler pasący się na ciemnocie ludu.

 121. ~malux pisze:

  Jak biskup jest pedalem to sie te sprawy zataja i nie tylko nikt go nie sciga za jego zachowania, ale sam jeszcze daje rozgrzeszenia innym i prowadzi msze. Jak ksiac ma dzieci to dalej prowadzi msze i spowiada innych. No coz.... Ja sam mialem z tym problem przed slubem. Moja zona przemilczala i nie miala problemu. Jednym slowem niech zyje obluda i zaklamanie, bo wlasnie na tym najbardziej zeruj kosciol....

 122. ~Ollo pisze:

  Boga nie ma. A jak jest to ma w d. kler pasący się na ciemnocie ludu.

 123. ~Ollo pisze:

  Boga nie ma. A jak jest to ma w d. kler pasący się na ciemnocie ludu.

 124. ~colo pisze:

  Ten spowiednik chyba miał coś z głową .

 125. ~Ollo pisze:

  Boga nie ma. A jak jest to ma w d. kler pasący się na ciemnocie ludu.

 126. ~Adam pisze:

  Witam wszystkich Wszedłem chcąc nie chcąc, i tak czytam Państwa opinie i ten tekst, pierwsze co to księża nie są wyroczniami czy ktos grzeszy czy nie, caly ten katolicki rytual ma sie nijak do wiary i Boga, katolicyzm i kler to jedna a wiara to drugie, wiec nie zwracajcie na nich uwagi, wykonuja tylko swoj zawod, taki sam jak hydraulik czy prawnik. Pozdrawiam

 127. ~Adam pisze:

  Witam wszystkich Wszedłem chcąc nie chcąc, i tak czytam Państwa opinie i ten tekst, pierwsze co to księża nie są wyroczniami czy ktos grzeszy czy nie, caly ten katolicki rytual ma sie nijak do wiary i Boga, katolicyzm i kler to jedna a wiara to drugie, wiec nie zwracajcie na nich uwagi, wykonuja tylko swoj zawod, taki sam jak hydraulik czy prawnik. Pozdrawiam

 128. ~Wierzący pisze:

  Uprawiałem sex przed ślubem ale żaden ksiądz mi reprymendy nie udzielił.Nawet nie powidziałem,ze żałuję bo byłaby to nieprawda.Rozgrzeszenie zawsze dostawałem.Dlatego powątpiewam w szczerość tych wypowiedzi.

 129. ~ja pisze:

  Jak ludzie chca brac slub koscielny to powinni wiedziec, co mozna a co nie...proste i logiczne.

 130. ~ja pisze:

  Jak ludzie chca brac slub koscielny to powinni wiedziec, co mozna a co nie...proste i logiczne.

 131. ~ja pisze:

  Jak ludzie chca brac slub koscielny to powinni wiedziec, co mozna a co nie...proste i logiczne.

 132. ~ja pisze:

  Jak ludzie chca brac slub koscielny to powinni wiedziec, co mozna a co nie...proste i logiczne.

 133. ~qkła pisze:

  Taką sytuację w Częstochowie, jak opisuje Dor.ba, widziałem na "proszalnej" wycieczce do Częstochowy przed maturą w 1996r. Ojciec-spowiednik zrobił dokładnie to samo. Oni nie rozumieją, że to ONI są dla NAS, a nie my dla nich. jeszcze 10-15 lat i w naszych kościołach będzie tak, jak w Holandii albo Niemczech

 134. ~ja pisze:

  Jak ludzie chca brac slub koscielny to powinni wiedziec, co mozna a co nie...proste i logiczne.

 135. ~leon katolik pisze:

  To wyssany z palca artykulik pod wywołanie dyskusji. Nie znam nikogo kto by nie dostał z tego rozgrzeszenia. Człowiek zaczyna nowe życie, sakramentalne. \Jezus zbawia ! Nie potępia !!! Lepiej napiszcie podobny artykulik o Żydach i ich Talmudzie i Kabale lub o buddystach albo hindusach. O Islamie nie piszcie bo wysadzą wasz budynek, samochody a was samych pozabijają. Najłatwiej opluć katolika bo jest cichy i pokorny. Pozdrawiam

 136. ~karcia pisze:

  totalna bzdura jak można nie dać rozgrzeszenia nawet sam PAN JEZUS wybaczył swoim przesladowcom a nawet się za nich modlił w tym onecie piszą same bzdury i chyba właśnie ci co nie przystępują do sakramentu spowiedzi

 137. ~karcia pisze:

  totalna bzdura jak można nie dać rozgrzeszenia nawet sam PAN JEZUS wybaczył swoim przesladowcom a nawet się za nich modlił w tym onecie piszą same bzdury i chyba właśnie ci co nie przystępują do sakramentu spowiedzi

 138. ~cót pisze:

  A tzw. tajemnica spowiedzi tego kutasa nie obowiązuje?

 139. ~Andrzej pisze:

  Zaden człowiek nie może rozgrzeszyć.może to tylko zrobić Pan Jezus Chrystus,który umarł za nasze grzechy.Wystarczy tylko uwierzyć i oddać się Jezusowi i nie grzeszyć,to jest takie proste!

 140. ~niezależny pisze:

  Cy czarnym przypadkiem nie poprzewracało się w głowach? Chrystus sam powiedział ,Idź i nie grzesz więcej.Uważają się za Bogów ! A co sami wyprawiają

 141. ~cót pisze:

  A tzw. tajemnica spowiedzi tego kutasa nie obowiązuje?

 142. ~ja pisze:

  Jak ludzie chca brac slub koscielny to powinni wiedziec, co mozna a co nie...proste i logiczne.

 143. ~ja pisze:

  Jak ludzie chca brac slub koscielny to powinni wiedziec, co mozna a co nie...proste i logiczne.

 144. ~ja pisze:

  Jak ludzie chca brac slub koscielny to powinni wiedziec, co mozna a co nie...proste i logiczne.

 145. ~karola pisze:

  podczas spowiedzi gdy brałam ślub kościelny ksiądz powiedział mi że mam dziecko poczęte w grzechu i również nie udzielił rozgrzeszenia,sami grzeszą,są homoseksualistami i pedofilami a nas chcą nauczać i potępiać...żałosne

 146. ~Sonia pisze:

  Wiara do czegoś zobowiązuje, jeśli nie wolno to nie wolno i trzeba tego przestrzegać, albo nie chce się wyznawać swojej wiary, tylko wybiera się to co komu pasuje. Jeśli nie jest w stanie się powstrzymać, to trzeba się moglić by odeszły chęci.

 147. ~przerażony pisze:

  Ale pierdoły! Tego się nie da czytać. Jestem za pełną wolnością słowa ale taki tekst jak ten obraża inteligencję czytelników. Błagam o merytoryczną krytykę a nie bajkopisarstwo i infantylizm

 148. ~Piotr pisze:

  A czy można przebaczyć kobiecie, która przez pięć lat zdradza i w wyrafinowany sposób okłamuje męża? Ciągnęłaby tą grę jeszcze dłużej..

 149. ~daisy45 pisze:

  Dwa miesiace temu bralam slub w kosciele. do spowiedzi poszlam raz... nie dostalam rozgrzeszenia z tego samego powodu co panie powyzej... na dzien przed slubem juz sobie darowalam bo nie bylo sensu. karteczke podpisala siostra i tak trafila do ksiedza... tylko po co to komu? czulam sie z tym fatalnie. poszlam do spowiedzi ze szczerymi checiami a tak mnie potraktowano! czulam tylko smutek ze nie wszystko bylo tak jak powinno...

 150. ~Mili pisze:

  Nie wiedziałam, że na poważnie można wypisywać takie bzdury.

 151. ~Piotr pisze:

  A czy można przebaczyć kobiecie, która przez pięć lat zdradza i w wyrafinowany sposób okłamuje męża? Ciągnęłaby tą grę jeszcze dłużej..

 152. ~anka pisze:

  Stek bzdur, które gotowi przełknąć ci co ostatni raz spowiadali się przed pierwsza komunia święta a potem w kosciele już nikt ich nie widział. Łonetoska nagonka na Kościół i wartości, które stanowią za wysokie progi dla autorów portalu, w którym co drugi "news" jest o silikonowym cycu, a rozważać można co najwyżej pytanie "miała majtki czy nie?".

 153. ~anka pisze:

  Stek bzdur, które gotowi przełknąć ci co ostatni raz spowiadali się przed pierwsza komunia święta a potem w kosciele już nikt ich nie widział. Łonetoska nagonka na Kościół i wartości, które stanowią za wysokie progi dla autorów portalu, w którym co drugi "news" jest o silikonowym cycu, a rozważać można co najwyżej pytanie "miała majtki czy nie?".

 154. ~pulpet pisze:

  To jest niesamowite jak ludziom chce się pisać takie bzdury. Żaden ksiądz nie zachowałby się tak na Jasnej Górze. Poza tym spowiedź odbywa się w kaplicy, a nie w Bazylice. Bazylika jest w remoncie i Ojcowie tam nie spowiadają. Ładne bajki w tym artykule.

 155. ~syla pisze:

  Mnie ksiądz wprost zapytał ile razy to robiłam przed ślubem:) była to spowiedź przedślubna to był szokkk dla mnie i oczywiście skłamałam:) bo jak tu szybko policzyć ile razy skoro znaliśmy się 4lata:) Jestem 14 lat po ślubie i do spowiedzi chodzę raz w roku.

 156. ~huncfot pisze:

  Już się wyleczyła z katolickiego zaślepienia?

 157. ~huncfot pisze:

  Już się wyleczyła z katolickiego zaślepienia?

 158. ~Pierre pisze:

  Nigdy nie uwierzę w brednie, że ksiądz krzyczał na Jasnej Gorze na całą bazylikę. Po pierwsze nie zachował by tajemnicy spowiedzi a po drugie nie ma tam tak niezrównoażonego księdza. Tamtejsi spowiednicy są przyzwyczajeni wysłuchiwać rozmaitych trudnych spowiedzi. Uważam to po prostu za zmyślone brednie.

 159. ~ida pisze:

  A to chyba był ten ksiądz,ktorego kochanka rodziła namateracu na plebanii,a on słuchał muzyki w drugim pokoju.

 160. ~ida pisze:

  A to chyba był ten ksiądz,ktorego kochanka rodziła namateracu na plebanii,a on słuchał muzyki w drugim pokoju.

 161. ~wymagany podpis pisze:

  Ksiądz nie może pouczać krzycząc na całą bazylikę, bo obowiązuje go tajemnica spowiedzi. To jest zmyślona historia.

 162. ~hipo pisze:

  Byc moze trafiła dziewczyna na zboka w sukience,Ja miałem podobny przypadek i od kilkudziesieciu lat unikam konfesjonału.

 163. ~hipo pisze:

  Byc moze trafiła dziewczyna na zboka w sukience,Ja miałem podobny przypadek i od kilkudziesieciu lat unikam konfesjonału.

 164. ~kiler pisze:

  No cóż sami sobie wymyślili spowiedź w ok. XII wieku.

 165. ~dr.klapsik pisze:

  Luter miał rację ! W kościołach ewangelickich nie ma obowiązku spowiedzi "nausznej" i nie ma problemu. Wierny spowiada się Bogu i wobec Boga wyraża soją skruchę. Sakrament spowiedzi został ustanowiony przez KK i nie ma żadnego uzasadnienia w Biblii. Służył jedynie zdobywaniu pikantnych informacji wspomagających walkę władzę i pieniądze we wczesnym średniowieczu.

 166. ~Big Kahuna pisze:

  Przecież to bzdury i wymysły. Ksiądz czy zakonnik przyjmował spowiedź? Od kiedy to zakonnik przyjmuje spowiedź? Potem zaczął na cała bazylikę wykrzykiwać... Ktoś to sobie wyobraża? Przecież złamanie tajemnicy spowiedzi to poważne naruszenie prawa kanonicznego!

 167. ~lista przebojów pisze:

  Skoro czujecie nieprzepartą chęć opowiadania obcemu facetowi o swoich najintymniejszych sprawach - no to cóż tak macie, jak macie i nie ma co się na skarżyć:)

 168. ~Daria pisze:

  najważniejsza jest miłość - nie "popis" przy spowiedzi. obok mnie mieszka eks-ksiądz, z laską i 2 dzieci. i te dzieci to niby - niepokalane poczęcie? nie pozwólmy by ktoś o nas decydował, zakazywał lub rozkazywał. wolno nam wszystko co nie uwłacza wolności i godności drugiej osoby. kochać się też!

 169. ~kobieta pisze:

  księża wieszają psy za seks przedmałżeński, a oni????? sami mają dzieci, uprawiają seks homoseksualny... a składali śluby czystości.... hipokryzja...

 170. ~nad morzem pisze:

  Najlepsza wiara to BÓG we własnym sercu i tego powinno się słuchać nad wszystko

 171. ~Ziutek pisze:

  I Wyk wierzycie w takie brednie. Zobaczcie ile jest teraz takich antykościelnych tematów. Niechby tak który dziennikarzyna napisał coś o wyznawcach Mahometa.

 172. ~speedwayka pisze:

  Ja ślubu kościelnego nie uznaję i dlatego nie mam takiego problemu. Pozdrawiam

 173. ~bezdomny scout pisze:

  Te panie sa naiwne. Gdyby klecha zmierzyl ich grzechy swoim grzechomierzem to moze by rozgrzeszenie dostaly.Zawsze bylem przeciwko spowiedziom bo to nie jest normalne zeby obcemu facetowi mowic o wstydliwych sprawach nie majac gwarancji ze wiedzy tej nie wykorzysta w zly sposob. Podobno Bog wszystko widzi i slyszy wiec dlaczego nie mozna walic bezposrednio do szefa bez watpliwych posrednikow ?

 174. ~bezdomny scout pisze:

  Te panie sa naiwne. Gdyby klecha zmierzyl ich grzechy swoim grzechomierzem to moze by rozgrzeszenie dostaly.Zawsze bylem przeciwko spowiedziom bo to nie jest normalne zeby obcemu facetowi mowic o wstydliwych sprawach nie majac gwarancji ze wiedzy tej nie wykorzysta w zly sposob. Podobno Bog wszystko widzi i slyszy wiec dlaczego nie mozna walic bezposrednio do szefa bez watpliwych posrednikow ?

 175. ~bezdomny scout pisze:

  Te panie sa naiwne. Gdyby klecha zmierzyl ich grzechy swoim grzechomierzem to moze by rozgrzeszenie dostaly.Zawsze bylem przeciwko spowiedziom bo to nie jest normalne zeby obcemu facetowi mowic o wstydliwych sprawach nie majac gwarancji ze wiedzy tej nie wykorzysta w zly sposob. Podobno Bog wszystko widzi i slyszy wiec dlaczego nie mozna walic bezposrednio do szefa bez watpliwych posrednikow ?

 176. ~bezdomny scout pisze:

  Te panie sa naiwne. Gdyby klecha zmierzyl ich grzechy swoim grzechomierzem to moze by rozgrzeszenie dostaly.Zawsze bylem przeciwko spowiedziom bo to nie jest normalne zeby obcemu facetowi mowic o wstydliwych sprawach nie majac gwarancji ze wiedzy tej nie wykorzysta w zly sposob. Podobno Bog wszystko widzi i slyszy wiec dlaczego nie mozna walic bezposrednio do szefa bez watpliwych posrednikow ?

 177. ~aliwaliwisimulacha pisze:

  ej może ktoś coś napisze na islam widzicie co się teraz dzieje przez tą religie na świecie HALO ktoś się odważy? Pisze to od godziny i ani jeden odważny sie nie znalazł tchórze eheheheheh

 178. ~marina pisze:

  Każdy prawdziwy katolik wie że sex przed ślubem jest grzechem, nie rozumnie skąd to rozczarowanie, totalna bzdura, polecam przeczytanie książki Glorii Polo "Od złudzenia do prawdy"

 179. ~kibic pisze:

  to nie ksiadz tylko psychopata bog nikogo nie odtraca jesli chce sie nawrocic tylko czrna mafia maci ludziom w glowie psychopaci szkoleni w tym kierunku i piora ludziom mozgi

 180. ~henio pisze:

  Co mnie może spowiadać skorwiel jak ma suke i 3 szczenieta z niąmoż a mnie sie czepia że sex uprawiam może mnie lizną w małego

 181. ~irno pisze:

  to stare dziady. Ale dziewczyny powiedzcie jak można takiemu szeptać na ucho co i jak się robiło w łóżku z ukochanym. Czy chodzi o to żeby się podjarał???

 182. ~wenck pisze:

  Nie rozumiem, dlaczego niektórzy ludzie uparcie dążą, by obce osoby ubliżały im przez drewniane kratki. Czysty masochizm. A potem narzekanie, że sadysta przylał za mocno. To po co było nadstawiać karku?...

 183. ~wenck pisze:

  Nie rozumiem, dlaczego niektórzy ludzie uparcie dążą, by obce osoby ubliżały im przez drewniane kratki. Czysty masochizm. A potem narzekanie, że sadysta przylał za mocno. To po co było nadstawiać karku?...

 184. ~jarek pisze:

  do ~moniqe74 A może koleżanka zataiła ten fakt przy spowiedzi. Warunkiem rozgrzeszenia jest chęć poprawy.Jeśli ktoś się spowiada że grzeszy i nadal będzie to robił to raczej trudno o rozgrzeszenie

 185. ~basiek pisze:

  Mialam pare lat temu identyczna sytuacje.Cudem uzyskalam rozgrzeszenie ale zostalam ponizona i to przez ksiedza ktory zna mnie od wielu wielu lat.I wie ze nie jestem k...Od tamtej pory nie chodze do spowiedzi bo zwyczajnie sie boje ze znowu mnie ktos z blotem zmiesza.A kiedy przyjdzie pora to slub wezme i to w kosciele ale napewno nie w swojej parafii-nie zaryzykuje ze moj ksiadz walnie kazanie o tym jakto sie niby nawrocilam...

 186. ~czytelnik pisze:

  yhym na pewno ksiądz wyszedł i powiedział na całą bazylikę co zrobiła, skąd znajdujecie takich żałosnych pisarzy artykułów?

 187. ~czytelnik pisze:

  yhym na pewno ksiądz wyszedł i powiedział na całą bazylikę co zrobiła, skąd znajdujecie takich żałosnych pisarzy artykułów?

 188. ~jarek pisze:

  Co do Częstochowy to bzdura, nie spowiadają w bazylice. A tak w ogóle to pierwszym warunkiem spowiedzi jest żal za grzechy. Jak czegoś nie żałujesz i nie uważasz za złe, to po co się spowiadasz?

 189. ~moniqe74 pisze:

  mnie i mojemu facetowi ksiądz nie pozwolił iść do komunii na chrzcie naszego synka bo nie mieliśmy ślubu (razem nie mieszkaliśmy) i planowaliśmy się pobrać ; za rok chrzciła koleżanka która nie miała ślubu i mieszkała z chłopakiem i mogli iść do komunii a o co chodzi ....? chodzi o kasę!!!

 190. ~Adam pisze:

  kto wymyśla takie historie - chyba przestanę wchodzić na onet

 191. ~Z pisze:

  Bo to nie jest artykuł o islamie, tylko seksie przedmałżeńskim w chrześcijaństwie i o tym chcemy rozmawiać i czytać.

 192. ~Z pisze:

  DLATEGO SIĘ CHODZI DO MŁODYCH KSIĘŻY.

 193. ~Z pisze:

  DLATEGO SIĘ CHODZI DO MŁODYCH KSIĘŻY.

 194. ~aliwaliwisimulacha pisze:

  ej może ktoś coś napisze na islam widzicie co się teraz dzieje przez tą religie na świecie HALO ktoś się odważy? Pisze to od godziny i ani jeden odważny sie nie znalazł tchórze eheheheheh

 195. ~k71 pisze:

  Zachęcam do odmawiania nowenny pompejańskiej. Pomaga w najtrudniejszych momentach i sprawach życiowych. Wiem to z własnego doświadczenia. Pozdrawiam.

 196. ~częstochowianin pisze:

  Przecież to jest kłamstwo ! W bazylice jasnogórskiej nie ma spowiedzi od wielu lat ! Wyspowiadać się można tylko i wyłącznie w kaplicy pokutnej ! Kaplica pokutna jest "na zewnątrz bazyliki-inny budynek oddalony o kilkadziesiąt metrów od bazyliki ! Po co kłamać, czy liberałowie nie mogą żyć bez kłamstwa?

 197. ~częstochowianin pisze:

  Przecież to jest kłamstwo ! W bazylice jasnogórskiej nie ma spowiedzi od wielu lat ! Wyspowiadać się można tylko i wyłącznie w kaplicy pokutnej ! Kaplica pokutna jest "na zewnątrz bazyliki-inny budynek oddalony o kilkadziesiąt metrów od bazyliki ! Po co kłamać, czy liberałowie nie mogą żyć bez kłamstwa?

 198. ~Jacek pisze:

  Jeżeli kapłan podejrzewał popełnienie grzechu przeciwko Duchowi Św. to mógł nie dać rozgrzeszenia. Trzeba pamiętać, że każdy grzech będzie wybaczony, o prócz tego jednego.

 199. ~aliwaliwisimulacha pisze:

  ej może ktoś coś napisze na islam widzicie co się teraz dzieje przez tą religie na świecie HALO ktoś się odważy? Pisze to od godziny i ani jeden odważny sie nie znalazł tchórze eheheheheh

 200. ~aliwaliwisimulacha pisze:

  ej może ktoś coś napisze na islam widzicie co się teraz dzieje przez tą religie na świecie HALO ktoś się odważy? Pisze to od godziny i ani jeden odważny sie nie znalazł tchórze eheheheheh

 201. ~aliwaliwisimulacha pisze:

  ej może ktoś coś napisze na islam widzicie co się teraz dzieje przez tą religie na świecie HALO ktoś się odważy? Pisze to od godziny i ani jeden odważny sie nie znalazł tchórze eheheheheh

 202. ~aliwaliwisimulacha pisze:

  ej może ktoś coś napisze na islam widzicie co się teraz dzieje przez tą religie na świecie HALO ktoś się odważy? Pisze to od godziny i ani jeden odważny sie nie znalazł tchórze eheheheheh

 203. ~Ja pisze:

  stek bzdur...

 204. ~chris pisze:

  Gdyby na mnie katabas trafił,to bym nu przewrócił tą budkę do góry nogami!!!

 205. ~chris pisze:

  Gdyby na mnie katabas trafił,to bym nu przewrócił tą budkę do góry nogami!!!

 206. ~Niewinna pisze:

  A ja to dopiero na spowiedzi przedślubnej dowiedziałam się od głuchego księdza,co to jest petting!

 207. ~Niewinna pisze:

  A ja to dopiero na spowiedzi przedślubnej dowiedziałam się od głuchego księdza,co to jest petting!

 208. ~AGNO pisze:

  Spowiedź w konfesjonale jest bez sensu - ocenia/osądza ułomny ksądz/człowiek.

 209. ~AGNO pisze:

  Spowiedź w konfesjonale jest bez sensu - ocenia/osądza ułomny ksądz/człowiek.

 210. ~aliwaliwisimulacha pisze:

  ej może ktoś coś napisze na islam widzicie co się teraz dzieje przez tą religie na świecie HALO ktoś się odważy?

 211. ~Paweł Antoni pisze:

  Kolejny paszkwil na zamówienie. Spróbuj pisać kłamstwa na Żydów. Albo muzułmanów. Uważasz, że na chrześcijan możesz pluć bezkarnie?

 212. ~Paweł Antoni pisze:

  Kolejny paszkwil na zamówienie. Spróbuj pisać kłamstwa na Żydów. Albo muzułmanów. Uważasz, że na chrześcijan możesz pluć bezkarnie?

 213. ~Paweł Antoni pisze:

  Kolejny paszkwil na zamówienie. Spróbuj pisać kłamstwa na Żydów. Albo muzułmanów. Uważasz, że na chrześcijan możesz pluć bezkarnie?

 214. ~kasiek 88 pisze:

  kto takie bzdury wypisuje o kosciele spowiedzi i ksiedzu.... zal mi tych ludzi,probuja zaistniec w internecie ale z beznadziejnej strony... niech lepiej ziemniki zbieraja

 215. ~chimera pisze:

  człowiek jest najgorszym bogiem kiedy myśli, że może przemawiać w Jego imieniu:/

 216. ~m1229 pisze:

  Jestem z Częstochowy, artykuł dotyczący Jasnej Góry to cała prawda... ciekawe czy oni sami dostaliby rozgrzeszenie, bo mnie sie wydaje, że nie!

 217. ~Przem pisze:

  Ksiądz na Jasnej Górze z pewnością nie mówił na głos. Bzdura. To jest jeden z najcięższych grzechów - wyjawienie tajemnicy spowiedzi. A co do pożycia przedślubnego, no cóż. Trudno tego uniknąć, ale nie miejmy żalu do kapłana. On tylko wskazuje, co jest nie w porządku, jeśli nie wytrzymaliśmy.

 218. ~Przem pisze:

  Ksiądz na Jasnej Górze z pewnością nie mówił na głos. Bzdura. To jest jeden z najcięższych grzechów - wyjawienie tajemnicy spowiedzi. A co do pożycia przedślubnego, no cóż. Trudno tego uniknąć, ale nie miejmy żalu do kapłana. On tylko wskazuje, co jest nie w porządku, jeśli nie wytrzymaliśmy.

 219. ~Ziemia pisze:

  Kto na spowiedzi, nawet tej przedmałżeńskiej, wyznaje, że seks uprawiał? Padnę ze śmiechu! Uczciwie wierzący seksu nie uprawia. Nieuczciwie wierzący wyznaje tylko grzechy lekkie-zmyślone.

 220. ~Ziemia pisze:

  Kto na spowiedzi, nawet tej przedmałżeńskiej, wyznaje, że seks uprawiał? Padnę ze śmiechu! Uczciwie wierzący seksu nie uprawia. Nieuczciwie wierzący wyznaje tylko grzechy lekkie-zmyślone.

 221. ~paw pisze:

  bo żeby dostać rozgrzeszenie trzeba być kochanką księżula!

 222. ~paw pisze:

  bo żeby dostać rozgrzeszenie trzeba być kochanką księżula!

 223. ~olo pisze:

  Co za bzdury wypisują,moja żona szła do ślubu w ciąży i żaden ksiądz się nie czepiał, To wypisywanie jest chore,ktś ma cel szkalować kościół.

 224. ~paw pisze:

  bo żeby dostać rozgrzeszenie trzeba być kochanką księżula!

 225. ~oj... oj... pisze:

  Ksiezulkom zaczelo sie w glowach mieszac... mysla ze sa BOGIEM!!!

 226. ~oj... pisze:

  Ksiezulkom zaczelo sie w glowach mieszac... mysla ze sa BOGIEM!!!

 227. ~rew pisze:

  23min w piekle polecam film http://www.youtube.com/watch?v=4pD_k6qw0C0&list=PL856422FEA556CF67&index=2&feature=plpp_video

 228. ~mariusz Jastrzębie pisze:

  a w ogóle ludzie jestescie głupcy ze chodzicie sie spowiadac. Dobrze wam tak, szkoda ze jeszcze ksiądz wam nie przypie.... Spowiadać sie przed szatanem, śmiech na sali, ale mam was gdzieś dalej chodźcie i sie żalcie na forach owieczki....a raczej barany!

 229. ~lori pisze:

  na Jasnej Górze też mi nie chciał dać rozgrzeszenia... jeszcze powiedział,że nie dość że jestem nieczysta to jeszcze jestem powodem grzechu mojego partnera... masakra !!!

 230. ~adam pisze:

  Zmień dilera

 231. ~krb12 pisze:

  TA JASNA GÓRA nie jest jasna.

 232. ~odważny pisze:

  ej może ktoś coś napisze na islam widzicie co się teraz dzieje przez tą religie na świecie HALO ktoś się odważy?

 233. ~krb12 pisze:

  TA JASNA GÓRA nie jest jasna.

 234. ~odważny pisze:

  ej może ktoś coś napisze na islam widzicie co się teraz dzieje przez tą religie na świecie HALO ktoś się odważy?

 235. ~odważny pisze:

  ej może ktoś coś napisze na islam widzicie co się teraz dzieje przez tą religie na świecie HALO ktoś się odważy?

 236. ~odważny pisze:

  ej może ktoś coś napisze na islam widzicie co się teraz dzieje przez tą religie na świecie HALO ktoś się odważy?

 237. ~Woj pisze:

  należy takie fakty pomijać w spowiedzi a na konću wyznać kłamałam i po sprawie powodzenia.

 238. ~lili pisze:

  Jasnogórski księżulo ewidentnie złamał tajemnicę spowiedzi. Kodeks Prawa Kanonicznego przewiduje za to ekskomunikę. Im więcej wolno nawet w obrębie ich własnych praw?

 239. ~Woj pisze:

  należy takie fakty pomijać w spowiedzi a na konću wyznać kłamałam i po sprawie powodzenia.

 240. ~lili pisze:

  Jasnogórski księżulo ewidentnie złamał tajemnicę spowiedzi. Kodeks Prawa Kanonicznego przewiduje za to ekskomunikę. Im więcej wolno nawet w obrębie ich własnych praw?

 241. ~lili pisze:

  Jasnogórski księżulo ewidentnie złamał tajemnicę spowiedzi. Kodeks Prawa Kanonicznego przewiduje za to ekskomunikę. Im więcej wolno nawet w obrębie ich własnych praw?

 242. ~ania 27 pisze:

  Dawno już nie czytałem tak kretyńsko wymyślonego artykuliku!

 243. ~dersf pisze:

  Brak ślubu to żaden interes dla kościoła. Jest ślub-jest kasa. Nie ma ślubu-nie ma kasy.

 244. ~ania 27 pisze:

  Dawno już nie czytałem tak kretyńsko wymyślonego artykuliku!

 245. ~gloria55Kanada pisze:

  Gdzie jest napisane, ze sex to grzech? Grzechem jest sex z zonatym/mezatka lub gdy sie jest w zwiazku. Poza tym, ten blog to oszczerstwo kleru. Nie wierze, ze duchowny sie tak zachowal i uwazam to gryzmolenie jako wyjatkowo prostackie. Nie mylic z prostota. Blogi zrobily sie plaga. Na sile ktos piesze....na sile bo wypisuja takie bzdury ze az wstyd za poziom. Ludzie!!! Czy w Polsce to juz tak nisko upadla nauka?

 246. ~aliwaliwisimulacha pisze:

  Może na islam na morderców i zabójców nie dacie notki, ktoś się boi? Ja nie spotkałem księdza co by dawał mln dolarów nagrody za głowe człowieka a w islamie to norma

 247. ~efa32 pisze:

  :) i zostawcie mojego Boga w spokoju skoro w niego nie wierzycie!!

 248. ~emila pisze:

  bedac u spowiedzi 3 tygodnie temu ksiadz mnie zbesztal z iryhtujacym usmiechem na twarzy i takim tonem ze pół kosioła słuszało za seks przed slubem choc jetem z narzeczonym 5 lat i mamy córke ... na to ja juz wkuzona ze jak on ma 2 dzieci z kobietami na lewo to jest spoko i on do siebie niema lae... na co on wyszedł z konfesjonału i pokazał mi drzwi wiec wstałam i wyszłam

 249. ~aliwaliwisimulacha pisze:

  Może na islam na morderców i zabójców nie dacie notki, ktoś się boi? Ja nie spotkałem księdza co by dawał mln dolarów nagrody za głowe człowieka a w islamie to norma

 250. ~aliwaliwisimulacha pisze:

  Może na islam na morderców i zabójców nie dacie notki, ktoś się boi? Ja nie spotkałem księdza co by dawał mln dolarów nagrody za głowe człowieka a w islamie to norma

 251. ~kolko pisze:

  I dlatego od lat szkolnych nie byłem w spowiedzi,nasz ojciec parafii "tak kazał się nazywać grubas"nie dał mi rozgrzeszenia bo stwierdził że źle się przygotowałem do spowiedzi...było to 21 lat temu.

 252. ~666 pisze:

  dajcie założyć sobie jeszcze kajdany miejsce czarnej hołoty to kamieniołomy

 253. ~as pisze:

  Nastąpił atak ateistów w Onecie na katolicyzm, same negatywy, przypominam że redaktor Koraszewski nalatuje na polskich KATOLIKÓW ALE WSZELKIE KRYTYCZNE INFO O IZRAELU SĄ CENZUROWANE, nie róbcie nam wody z mózgu towarzyszu Koraszewski,chciałeś wyjechać do Izraela, czemuś został?

 254. ~as pisze:

  Nastąpił atak ateistów w Onecie na katolicyzm, same negatywy, przypominam że redaktor Koraszewski nalatuje na polskich KATOLIKÓW ALE WSZELKIE KRYTYCZNE INFO O IZRAELU SĄ CENZUROWANE, nie róbcie nam wody z mózgu towarzyszu Koraszewski,chciałeś wyjechać do Izraela, czemuś został?

 255. ~esti3 pisze:

  Ludzie mądrzy nie wierzą w to co podają media... Sami starają sie dociec prawdy.Więc gratuluje

 256. ~do bab pisze:

  baby nie maja szacunku do siebie. rżnąć się na lewo i prawo a potem czego mnie żaden chłopak nie chce, jak pół wiochy juz se poużywało. szanujcie się!

 257. ~kryst14 pisze:

  Czyńmy innym tak jakbyśmy chcieli być sami traktowani. Wtedy wszystkim będzie żyło się lepiej

 258. ~tedi pisze:

  Czemu wy takie głupoty wypisujecie ? Sam z dziewczyną w ciąży brałem ślub i bardzo miło wspominam nauki i podejście księdza. Czemu siejecie kłamstwo ?

 259. ~aliwaliwisimulacha pisze:

  Może na islam na morderców i zabójców nie dacie notki, ktoś się boi? Ja nie spotkałem księdza co by dawał mln dolarów nagrody za głowe człowieka a w islamie to norma

 260. ~monis pisze:

  jasne a ksiądz cudzołożnik moze z kobietą sie bzykac w burdelu ale ja mam jednego faceta przed slubem kocham go i chce z nim wciac ślub koscielny to juz jest zle!! ten dzisiejszy kosciol jest ***********************!!!!!!!!! nie bede sie wyrazac bo naprawde szkoda słów

 261. ~Anders pisze:

  Czytajac te wszystkie opowiesci wlos sie jezy. Polska to jakis czarnogrod,panstwo wyznaniowe gdzie klechy rzadza jak w sredniowieczu. Na szczescie od 40 lat juz tam nie mieszkam.

 262. ~aliwaliwisimulacha pisze:

  Może na islam na morderców i zabójców nie dacie notki, ktoś się boi? Ja nie spotkałem księdza co by dawał mln dolarów nagrody za głowe człowieka a w islamie to norma

 263. ~aliwaliwisimulacha pisze:

  Może na islam na morderców i zabójców nie dacie notki, ktoś się boi? Ja nie spotkałem księdza co by dawał mln dolarów nagrody za głowe człowieka a w islamie to norma

 264. ~saa pisze:

  sex to nie grzech ,grzech to żyć bez sexu!.

 265. ~aliwaliwisimulacha pisze:

  Może na islam na morderców i zabójców nie dacie notki, ktoś się boi? Ja nie spotkałem księdza co by dawał min dolarów nagrody za głowe człowieka a w islamie to norma

 266. ~ssss pisze:

  jak mam się spowiadać z czegoś czego nie uznaję za grzech i czego nie żałuję? mamy z mężem slub cywilny, jesteśmy razem 10 lat i nigdy się nie zdradziliśmy. gdzie tu grzech, pytam? kogo krzywdzę tą swoją miłością? czyżby kościół bo nie zapłaciłam za kościelny??? za sakrament, który powinien być za darmo??!!!

 267. ~L pisze:

  Super! wspaniała wiadomość oby tak dalej!!!!

 268. ~L pisze:

  Super! wspaniała wiadomość oby tak dalej!!!!

 269. ~L pisze:

  Super! wspaniała wiadomość oby tak dalej!!!!

 270. ~efa32 pisze:

  Albo żyjemy wszyscy w czystości do ślubu i mamy pewność że nasza wybranka to dziewica albo rzniemy wszystko co sie rusza i zgadzamy sie z wyuzdaną przeszłością małżonki.... Kościół tylko przestrzega bo Wie jakie to póżniej uciążliwe życ z taką przeszłością

 271. ~L pisze:

  Super! wspaniała wiadomość oby tak dalej!!!!

 272. ~RobertKR pisze:

  zapewne w tym momencie ksiądz już skończył 'handjob' - więc opowiedział reszcie sekty!

 273. ~xixi pisze:

  ten ksiądz chyba zapomniał co to jest TAJEMNICA SPOWIEDZI!!! złamanie tajemnicy spowiedzi- to jest dopiero grzech ciężki!

 274. ~berere pisze:

  Skoro nie rozumie się grzechu, nie ma żalu i postanowienia poprawy, to jak można otrzymać rozgrzeszenie? Ateiści i itp. niby tacy wielcy racjonalni, kierujący się rozumem, a takiej prostej rzeczy nie rozumieją.

 275. ~Magda pisze:

  Mnie ksiadz wyrzucil z konfesjonalu jako 9-10 letnie dziecko gdy dowiedzial sie ze ojciec jest wojskowym....

 276. ~Rafał pisze:

  ja od jednego konfesjonału odszedłem przy spowiedzi przedślubnej z uwagi na zachowanie księdza i jego "mądrości" i sposób ich przedstawienia. Poszedłem gdzie indziej i zostałem oczywiście zgodnie z religią pouczony i "skrytykowany" za swoje zachowanie ale w sposób bardzo grzeczny ale dobitny.

 277. ~dd pisze:

  onet - znów kościół znów chrzescijanie może coś na Islam tam jest pole do popisu - Macie odwagę pismaki?

 278. ~maras pisze:

  W tym cały problem kościoła że nie zauważył jak z nauczyciela stał się policjantem wiernych. Jezus dał im rolę nauczycieli a oni stali się policją katolicką.

 279. ~klaudyna pisze:

  ale hipokryzją jest również branie ślubu kościelnego, kiedy zasad tego kościoła nie uznaję, bycie chrzestnym itp. z jednej strony autorki biegają do spowiedzi, stają przed ołtarzem na własne życzenie, z drugiej mają pretensje ale chyba w niewłaściwym kierunku. jestem ateistką, OK i tego się trzymam.

 280. ~krb12 pisze:

  TA JASNA GÓRA nie jest jasna.

 281. ~konował pisze:

  I dobrze. Hipokryzja dzisiejszych katolików jest dla mnie nie do zniesienia. Klepać paciorki w celu jakiegoś tam "życia wiecznego" i jednocześnie gzić się i łamać to co niewygodne. Albo w te ,albo we w te. Zakład Pascala to podwójna moralność i taką właśnie moralność ma większość katolików.

 282. ~konował pisze:

  I dobrze. Hipokryzja dzisiejszych katolików jest dla mnie nie do zniesienia. Klepać paciorki w celu jakiegoś tam "życia wiecznego" i jednocześnie gzić się i łamać to co niewygodne. Albo w te ,albo we w te. Zakład Pascala to podwójna moralność i taką właśnie moralność ma większość katolików.

 283. ~konował pisze:

  I dobrze. Hipokryzja dzisiejszych katolików jest dla mnie nie do zniesienia. Klepać paciorki w celu jakiegoś tam "życia wiecznego" i jednocześnie gzić się i łamać to co niewygodne. Albo w te ,albo we w te. Zakład Pascala to podwójna moralność i taką właśnie moralność ma większość katolików.

 284. ~ufolog pisze:

  a po huja mowicie ksiedzu,ze sie rzniecie???te purpurowe diably same dupcza sie gdzie popadnie,nawet dzieci nie oszczędzaja a do papieza wołają o rozgrzeszenie

 285. ~piekło pisze:

  dla nie wierzących filmik nagranie 3 min ogarnijcie się dopóki możecie link http://www.youtube.com/watch?v=2fuDE0qNQEM

 286. ~piekło pisze:

  dla nie wierzących filmik nagranie 3 min ogarnijcie się dopóki możecie link http://www.youtube.com/watch?v=2fuDE0qNQEM

 287. ~sds pisze:

  ataków na Kościół ciąg dalszy - kilka dni temu na ONET był podobny wpis, ale ten jest UBARWIONY. A gawiedź się bawi.

 288. ~piekło pisze:

  dla nie wierzących filmik nagranie 3 min ogarnijcie się dopóki możecie link http://www.youtube.com/watdla nie wierzących filmik nagranie 3 min ogarnijcie się dopóki możecie link http://www.youtube.com/watch?v=2fuDE0qNQEM ch?v=2fuDE0qNQEM

 289. ~piekło pisze:

  dla nie wierzących filmik nagranie 3 min ogarnijcie się dopóki możecie link http://www.youtube.com/watch?v=2fuDE0qNQEM

 290. ~swoj pisze:

  sex to nie grzech to potrzeba, jedynie milosc fizyczna z kims innym to dopiero grzech, takze uwazam ze trojkaty czy jakies inne zabawy sexualne to nic wspolnego z kosciolem nie maja

 291. ~swoj pisze:

  sex to nie grzech to potrzeba, jedynie milosc fizyczna z kims innym to dopiero grzech, takze uwazam ze trojkaty czy jakies inne zabawy sexualne to nic wspolnego z kosciolem nie maja

 292. ~wap23 pisze:

  Widzisz córcia, gdybyś ty była chłopakiem i spowiadała się z tego, że dałaś księdzu, byłoby OK. Ale dziewczyna i w dodatku zamieszkała nie z osobą duchowną. Wstyd i potępienie !

 293. ~wap23 pisze:

  Widzisz córcia, gdybyś ty była chłopakiem i spowiadała się z tego, że dałaś księdzu, byłoby OK. Ale dziewczyna i w dodatku zamieszkała nie z osobą duchowną. Wstyd i potępienie !

 294. ~m-m pisze:

  Tekst należy wysłac wszystkim dzieciom ksiezy katolickich i pozwolic wypowiedzieć im sie w tej kwestii na antenie RADIA MARYJA

 295. ~wap23 pisze:

  Widzisz córcia, gdybyś ty była chłopakiem i spowiadała się z tego, że dałaś księdzu, byłoby OK. Ale dziewczyna i w dodatku zamieszkała nie z osobą duchowną. Wstyd i potępienie !

 296. ~wap23 pisze:

  Widzisz córcia, gdybyś ty była chłopakiem i spowiadała się z tego, że dałaś księdzu, byłoby OK. Ale dziewczyna i w dodatku zamieszkała nie z osobą duchowną. Wstyd i potępienie !

 297. ~m-m pisze:

  Tekst należy wysłac wszystkim dzieciom ksiezy katolickich i pozwolic wypowiedzieć im sie w tej kwestii na antenie RADIA MARYJA

 298. ~zosia-samosia pisze:

  Daniel ma rację, jesli chcemy slubu koscielnego,przestrzegajmy zasad, ktore sa wymagane ( nie jest wazne, czy sa one dzisiejsze czy nie), mozna zawrzec slub cywilny, gdzie nikt nie pyta o seks przedmalzenski, a nie skarzyc sie na sie ksiedza, skoro doroslismy do seksu, dorosnijmy do rezygnacji ze slubu koscielnego, jesli nie mozemy spelnic warunkow

 299. ~uważaj pisze:

  za pisanie takich obelg i nie prawdy idzie się do piekła wiesz? a piekło istnieje na prawdę.100% zmyślone!

 300. ~kazik pisze:

  A kiedyś w starym testamencie związek błogosławił ojciec dziewczyny, a kapłan nie miał nic do tego. Gdzie w ewangelii pisze że kapłan ma dawać ślub. od kiedy prawo zwyczajowe staje się grzechem. Najważniejszym symbolem związku kobiety i mężczyzny jest dziecko.

 301. ~kazik pisze:

  A kiedyś w starym testamencie związek błogosławił ojciec dziewczyny, a kapłan nie miał nic do tego. Gdzie w ewangelii pisze że kapłan ma dawać ślub. od kiedy prawo zwyczajowe staje się grzechem. Najważniejszym symbolem związku kobiety i mężczyzny jest dziecko.

 302. ~el macho pisze:

  Co za bzdury. Ja szczerze wyznałem grzechy nieczystości przed ślubem, obiecałem ze po ślubie grzeszył z narzeczoną jako żoną już nie będę, trzy puknięcia, kilka ojczenaszków i po sprawie,...

 303. ~el macho pisze:

  Co za bzdury. Ja szczerze wyznałem grzechy nieczystości przed ślubem, obiecałem ze po ślubie grzeszył z narzeczoną jako żoną już nie będę, trzy puknięcia, kilka ojczenaszków i po sprawie,...

 304. ~macioe pisze:

  Jak ktoś wierzy w bzdury, to niech się do bzdurnych zasad stosuje. Najlepiej wierzyć w głupoty, mówione przez wątpliwych moralnie facetów i się żalić, że kolesie gówno wiedzą o życiu...

 305. ~gość pisze:

  nie kłam kochanie

 306. ~helterskelter offlin pisze:

  Hahaha, śmieszą mnie tacy ludzie. Nie żyją zgodnie z zasadami swojej wiary, a jak ktoś im to wypomni to od razu oburzenie :D A ilu jeszcze nie spowiada się z pewnych rzeczy - ukrywa grzechy! Rozwiązania są trzy: - nadal być hipokrytą, grzeszyć ale ukrywać grzechy, - żyć zgodnie z zasadami swojej wiary, - olać zasady wiary i żyć zgodnie ze swoim sumieniem...

 307. ~Norden pisze:

  To kłamstwa. Spowiedź z seksu wygląda inaczej. Są gorsze grzechy.

 308. ~misiek pisze:

  Wyższy poziom moralności istnieje w społeczeństwach protestanckich, gdzie nie ma czegoś takiego, jak wymyślona przez katolicyzm spowiedź i ksiądz w konfesjonale dający rozgrzeszenie.

 309. ~islamowiec pisze:

  Porozmawiajmy o islamie i o zabijaniu nie wierzących.... na Kościół to można bezkarnie pisać bzdety

 310. ~nnn pisze:

  ja myślę że księża mogą przeżywać pewien kryzys że ich wysiłki idą na marne, ludzie bardzo grzeszą, kobiety mężczyźni się puszczają i nie widzą nic w tym złego, to już się staje normalnością więc jak się nie podłamać jeśli walczy się o coś zupełnie bezskutecznie

 311. ~żal pisze:

  wymyślone, żałosne tylko na onecie

 312. ~tomeksss pisze:

  Skoro istnieje Bóg wszechwiedzący, to na chorobę mu jacyś pośrednicy - księża spowiednicy ???????????????????????????????

 313. ~nnn pisze:

  ja myślę że księża mogą przeżywać pewien kryzys że ich wysiłki idą na marne, ludzie bardzo grzeszą, kobiety mężczyźni się puszczają i nie widzą nic w tym złego, to już się staje normalnością więc jak się nie podłamać jeśli walczy się o coś zupełnie bezskutecznie

 314. ~kasza pisze:

  Ja tez kiedys poszlem do kosciola do tych wrednych ksiezy i wtedy przyleciali ich kumple w spodku, tacy zieloni z czterema oczami i zrobilo sie jeszcze wredniej... zawolali tego krasnala co siedzi po drugiej stronie teczy z garncem dukatow a tez zaczol mnie okladac zlota rybka spelniajaca zyczenia i rzucac we mnie zlotymi jajami co to mu taka jedna kaczka znosi. Mowie wam - koszmar. Tyle w tym prawdy co w tym artykule.

 315. ~nnn pisze:

  ja myślę że księża mogą przeżywać pewien kryzys że ich wysiłki idą na marne, ludzie bardzo grzeszą, kobiety mężczyźni się puszczają i nie widzą nic w tym złego, to już się staje normalnością więc jak się nie podłamać jeśli walczy się o coś zupełnie bezskutecznie

 316. ~Sebastian pisze:

  MAŁO JEST TAKICH ZŁYCH KSIĘŻY.

 317. ~Okto pisze:

  Polecam stronę: ostrzezenie.wordpress.com/ Kto uczciwie przeczyta ten zrozumie Miłość Boga. Pozdrawiam

 318. ~Erui pisze:

  Czyli można zabić kogoś i powiedzieć że fajnie było i będzie ok? Grzech to grzech. Z reguły grzeszenie jest przyjemne. Tu chodzi o żal za grzechy, skruchę i chęć poprawy, jak tego nie ma to nie będzie i rozgrzeszenia.

 319. ~ja pisze:

  Sama trafiłam 5 lat temu do zakonnika który żądał odemnie przyznania się ze szczegółami jak to męża zdradzam. Niestety ku jego rozczarowaniu mam czyste sumienie, odeszłam od konfesjonału i chyba już nigdy do spowiedzi nie pójdę...

 320. ~ja pisze:

  Sama trafiłam 5 lat temu do zakonnika który żądał odemnie przyznania się ze szczegółami jak to męża zdradzam. Niestety ku jego rozczarowaniu mam czyste sumienie, odeszłam od konfesjonału i chyba już nigdy do spowiedzi nie pójdę...

 321. ~Sebastian pisze:

  W STARYM TESTAMENCIE jest napisane,że mężczyzna który zgwałci(!) KOBIETĘ POJMIE JĄ ZA ŻONĘ LUB ZAPŁACI OKUP. Tyle. NIE MA NIC WIĘCEJ. Nie wolno współżyć ze zwierzętami, w rodzinie homoseksualnie, ale nie ma nic zakazującego seksu przedmałżeńskiego. Odrzucenie od kościoła za stosunkowo niezapisany w Biblii grzech to grzech fanatyzmu.

 322. ~zdziwiony pisze:

  Az mi sie wierzyc nie chce ...21 wiek, księżą pedofile pedaly i zyjacy w konkubinacie majacy dzieci spowiadaja ludzi i wytykają im seks przedmałżenski...to woła o pomste :) a tak na poważnie jesli w dobie obecnych osiągniec nauki ktos idzie do kosciola do spowiedzi ... to to jest ciemnogród prosto z sredniowiecza. Ludzie ocknijcie sie wreszcie.

 323. ~Erui pisze:

  E tam bajdy jakieś. A naiwni zwolennicy Palikota w to wierzą.

 324. ~jam ci pisze:

  Z księdzem to dobrze ,bo od razu da rozgrzeszenie...

 325. ~Ewelinn pisze:

  Aby przystąpić do spowiedzi trzeba szczerze żałować za grzechy, a skoro się zgrzeszyło i było fajnie to znaczy że nie ma czego żałować więc nie bądźmy obłudni

 326. ~Bukaksa pisze:

  Na jakiej podstawie uważacie że ksiądz lepiej zna się na woli Boga niż przeciętny człowiek ? Wszak powtarzają ciągle "niezbadane są wyroki boskie" - więc nikt nie ma pojęcia czy, co i komu Bóg przebacza. Po co się w ogóle katabasom spowiadać ?

 327. ~Daniel pisze:

  grzech to grzech. Nie zgadzacie się z nauczaniem Kościoła? To i spowiedź nie powinna was interesować. Upraszczając - Kościół, jak każda organizacja ma swoje zasady. Jeśli chcecie do niego należeć - przestrzegajcie ich. Jeśli ich nie pzrestrzegacie - nie silcie na jakieś wymówki itp.

 328. ~Didi pisze:

  nie chodzę do spowiedzi, nikomu nic do moich czynów, sami księża najpierw niech oczyszczą swoje szeregi z cudzłożników i pedofilów- jak to uczynią- być moze zastanowie sie czy warto......

 329. ~AA pisze:

  Dałbym w pysk takiemu księdzu

 330. ~antyelektorat pisze:

  No i po co chodzicie opowiadać o tajemnicach alkowy tym - najnowsze doniesienia medialne - homoseksualistom?

 331. ~antyelektorat pisze:

  No i po co chodzicie opowiadać o tajemnicach alkowy tym - najnowsze doniesienia medialne - homoseksualistom?

 332. ~mikuś pisze:

  Wszyscy sie tak podniecacie artykułem,a to są czyste wymysły autora, opowieści , które można wymyślać seriami. Styl pisania godny pożałowania. Ale gawiedź czyta i się jątrzy - na kobiety, na mężczyzn, na księży, na siebie nawzajem. - pożałowania godne są niektóre wpisy na forum.

 333. ~jonk pisze:

  Nagonka - taki ksiądz to się trafia jeden na 1000 - reszta to całkiem normalni i wyrozumiali ludzie.

 334. ~ perły nie do koryta pisze:

  to był prawdziwy spowiednik, dlaczego dziś nie ma cudów, bo ludzie do eucharystii idą jak w chlewie świnie do koryta

 335. ~Miś pisze:

  Trzeba być pedofilem w czarnej sukience,wtedy zawsze wyspowiadają. Swój,swojemu,wiadomo

 336. ~eeee... pisze:

  Czy seks mężatki z księdzem to grzech...?????

 337. ~aaa pisze:

  bo chciał z nią numerek w zachrysti

 338. ~katolik pisze:

  Miłosierdzie Boże jest nieskończone dla grzeszników. Warto poznać prawdę objawioną przez Boga. http://tradycja-2007.blog.onet.pl/

 339. ~aaa pisze:

  bo chciał z nią numerek w zachrysti

 340. ~a1 pisze:

  dzieci.nada

 341. ~margeritta pisze:

  Relacja znajomej moich rodziców z ostatniej w jej życiu spowiedzi: ila ma pani dzieci? troje. W jakim wieku? Tyle, tyle i tyle. A dlaczego takie duże odstępy? Bo się wystrzegałam. No i rozgrzeszenia nie dostała...

 342. ~a pisze:

  Dziecinada

 343. ~a pisze:

  Jakaś bzdura, przez moje 36 lat, nigdy się nie spotkałam, aby spowiednik na kogokolwiek podniósł chociażby głos w konfesjonale, ale Panowie wypisujecie wydumane na potrzeby chwili teksty, trzeba wiedzieć gdzie leży granica kłamstwa, a wierutną bzdurą, bo niedługo nikt już nie będzie czytał tych wymuszonych potrzebą rozgłosu artykułów...

 344. ~aniolznieba pisze:

  Nie lubię takich artykułów..w tym stylu..bo jest nieżetelne. skoro była katoliczką wzorcową a nie dotrwała do śłubu to gdzie tutaj WZORZEC? WOgóle używanie słowo kocha myli się tutaj z pożadaniem...próba usprawiedliwienia grzechu...hehe tekst żenada

 345. ~Executioner pisze:

  Turysto zapomniales o Zydowskim Zombie ktore respawnuje sie co 3 dni. :)

 346. ~Executioner pisze:

  Gdyby kolezanka Dor.baj. byla moja dziewczyna i bylbym wtedy w tym kurniku maryjnym to wstalbym i przy wszytkich polamal temu pedalowi w czarnej sukience nogi palka teleskopowa ktora zawsze przy sobie nosze. Tylko ze ani ja ani moja dziunia nie jestesmy katolami wiec takiej sytuacji nie bedzie.

 347. ~turysta pisze:

  Ciekawy lokalny zwyczaj. Czyli jak mężczyzna w czarnej spódnicy nie odprawi magicznego rytuału to nie można uprawiać seksu, bo inaczej pogniewa się czarodziejska niewidzialna istota ? I jest to zapisane w książce o gadającym wężu i samozapładniającej się dziewicy ?

 348. ~Adam pisze:

  cyt pierwsze zdanie: "Koleżanka Dor.baj była wzorową katoliczką, ale nie udało jej się wytrwać w czystości do ślubu." Jeśli nie dotrwała do ślubu to NIE była wzorową katoliczką. Nie piszczie bzdur.

 349. ~muodyon pisze:

  Najgorsze są 15-16 które są już bez cnoty i mają w swoim życiu już 20 chłopaków na koncie a w tym kilkadziesiąt razy z nimi sex w różnych postaciach. Popi...olony ten cały świat. Hulaj dusza piekła nie ma. Szukam cnotki niewydymi tak a pro po?

 350. ~Fitz pisze:

  W Onecie pelno jest antychrzescijanskich "dziennikarzy", ktorzy specjalizuja sie z wydlubywaniu i tworzeniu anty-koscielnej kupy. Geje, Zydzi, masoni, ateisci ? A kim zesz oni sa ci medrcy ze Srodkowej Europy ?

 351. ~Ha ha pisze:

  obowiazuje tajemnica spowiedzi, wiec ksiadz nr1 popełnił grzech śmniertelny. Im starszy jestem tym kosciół jest mi mniej potrzebny - banda oszustów obiecujaca gruszki na wierzbie. Po co ludzie dajecie sie na takie coś nabierać

 352. ~ada pisze:

  Co za bzdety. Wszyscy grzeszą nieczystością (wyjątki są nieliczne) i jakoś wszyscy dostają rozgrzeszenie, poza tymi co wypisują farmazony w onecie.

 353. ~ada pisze:

  Co za bzdety. Wszyscy grzeszą nieczystością (wyjątki są nieliczne) i jakoś wszyscy dostają rozgrzeszenie, poza tymi co wypisują farmazony w onecie.

 354. ~Fitz pisze:

  Ludzie wielokrotnie wykrzywiaja wiare na swoje potrzeby, ulatwiajac sobie, omijajac, wprowadzajac wlasne zasady, itp. Do tego jeszcze buntuja sie na tych, ktorzy wiedza w co wierza...Sam Jezus mowil, ze nie lubi letnich, woli goracych w wierze lub zimnych...

 355. ~ada pisze:

  Co za bzdety. Wszyscy grzeszą nieczystością (wyjątki są nieliczne) i jakoś wszyscy dostają rozgrzeszenie, poza tymi co wypisują farmazony w onecie.

Przeczytaj również

Daj mi złotówkę.....

2013-01-07 17:59:57 Agata Bar

Podwiozłem do szkoły dziecko, które czekało na "stopa" – wspomina widz. - Chłopiec był w trampkach i cienkiej kurteczce. Dostał moje śniadanie i 10zł, bo w domu czeka jeszcze troje rodzeństwa. Wysiadł, podziękował i zabrał ze sobą mój telefon komórkowy. W ten sposób zostałem skutecznie wyleczony z zabierania... »

Nie można tak po prostu...

2012-10-26 19:19:55 Agata Bar

Po śmierci Wojciecha Dąbrowskiego, który w ramach protestu głodował przez półtora miesiące przed Urzędem Miasta w Gdańsku po tym, jak został wyeksmitowany z mieszkania wraz z chora żoną, w sieci zawrzało. Jedni oburzają się, że w tej sytuacji na pewno było inne wyjście, że można było zamienić mieszkanie... »

Nie zdążyłam się ...

2012-10-11 08:54:32 Redakcja Blog.pl

Czy możemy przygotować się na śmierć kogoś bliskiego? Pewnie nie. Ale możemy się pożegnać, powiedzieć jak bardzo kochamy i jak bardzo będziemy tęsknić. No właśnie. Możemy. Ale tego nie robimy.  Nawet jeżeli spodziewamy się, że śmierć jest blisko. Odkładamy słowa pożegnania, bo „to na pewno nie stanie... »

Załóż bloga

Zalety naszych blogów:

 • nowoczesne i funkcjonalne
 • duży wybór domen
 • multimedialność
 • dodatki na blogi
Dowiedz się więcej »

Katalog »

Zobacz cały katalog

Chmura tagów »

Tag Dnia
Tag dniakasza jaglana
Zobacz wszystkie tagi